Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Yozgat'a verilen sözü hatırlattı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Yozgat'a verilen sözü hatırlattı!
Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, Yozgat meydanında yaptığı basın açıklamasında, AK Parti iktidarının Yozgat halkına verdiği sözleri hatırlatarak sert eleştirilerde bulundu.

Gelecek Partisi Yozgat İl Başkanı Ömer Aydoğmuş, Yozgat meydanında yaptığı basın açıklamasında, AK Parti iktidarının Yozgat halkına verdiği sözleri hatırlatarak sert eleştirilerde bulundu. Aydoğmuş, özellikle seçim öncesi verilen vaatlerin yerine getirilmemesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Ömer Aydoğmuş, yerel gündemle ilgili yaptığı açıklamada, AK Parti iktidarının Yozgat için verdiği sözleri tutmadığını belirtti. Aydoğmuş, "Size acemi birliği değil usta birliği yakışır denmişti? AK Parti iktidarına Yozgat için koşturuyoruz diyen vekillere Yozgat meydanında sürekli verdikleri sözlerden birini hatırlatmak istiyorum" dedi.

Aydoğmuş, 2014 yılında Yozgat Cumhuriyet Meydanı'nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Size acemi birliği yakışmaz, ustalara usta birliği yakışır" sözünü hatırlatarak, bu vaadin unutulduğunu vurguladı. Aydoğmuş, "Mitinglerde AKP iktidarının Yozgat için söz verdiği ve Yozgat halkının her yıl büyük bir ümitle beklediği Yozgat askeri eğitim birliği sözü unutuldu gitti. Hatta mitinglerde 'Acemi birliği değil usta birliği yakışır' demişlerdi. Zaman zaman bu sözleri muhalefet dile getirse de iktidar umursamadı, hatta her mitingde aynı yalanı söyledi ama asla sözünü tutmadı" ifadelerini kullandı.

yozgata-verdiginiz-sozler-nerede.jpg

Aydoğmuş, Yozgat'ı ziyaret eden Jandarma Genel Komutanı'nın bu konulara hiç değinmediğini ve Yozgat Valisi'nin de böyle bir talebi dile getirmediğini belirtti. "Jandarma komutanımız dosyası boş geldi, dosyası boş döndü" diyen Aydoğmuş, hayal kırıklığını dile getirdi.

Vekillere seslenen Aydoğmuş, "Buradan gece gündüz Yozgat için çalışıyoruz’ diyen ve cadde boyu resim asan karakaşlı kara gözlü genç yaşlı Cumhur İttifakı'nın çok kıymetli milletvekillerine sesleniyorum. Sayın vekiller, usta birliği istemiyoruz, askeri eğitim birliğini getirin artık. Unutmadan söyleyeyim, sizi umursamıyorsunuz ama Yozgat Bozokspor 3. Ligde oynayacak, şehir stadyumunu bitirin lütfen" diye konuştu.

Aydoğmuş'un açıklamaları, Yozgat halkının yıllardır beklediği ve söz verilen askeri eğitim birliğinin hala gerçekleştirilmemiş olmasına yönelik bir tepki niteliği taşıyor. Yozgat halkının beklentilerinin karşılanmaması, bölgedeki siyasi atmosferi de etkiliyor.

Bu sert eleştirilerin ardından, AK Parti'nin yerel temsilcilerinden bir cevap gelip gelmeyeceği merakla bekleniyor. Aydoğmuş'un bu çıkışı, yerel siyasette önemli bir yankı uyandıracağa benziyor.

Yerel yönetimlerin ve milletvekillerinin, Yozgat halkına verdikleri sözleri yerine getirme konusunda daha dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Aydoğmuş, bu vaatlerin unutulmadığını ve halkın taleplerinin takipçisi olacaklarını belirtti. Bu süreçte, Yozgat'ın gelişimi ve kalkınması için somut adımların atılması gerektiğine dikkat çekti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.