Yozgat'ta önlemler alındı! Yüzde 30'luk azalma sağlandı

Yozgat'ta önlemler alındı! Yüzde 30'luk azalma sağlandı
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısında, il genelinde alınan güvenlik ve asayiş tedbirleriyle ilgili önemli açıklamalar yapıldı.

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında düzenlenen değerlendirme toplantısında, il genelinde alınan güvenlik ve asayiş tedbirleriyle ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Toplantıda, Ramazan Bayramı sürecinde alınan tedbirlerin trafik kazalarında yüzde 30'luk bir azalmaya yol açtığı belirtildi.

2.jpg

Toplantıya ilgili kurum müdürleri ve STK temsilcileri de katılarak Yozgat'ın genel güvenlik durumu üzerine bir değerlendirme yaptılar. Vali Özkan, yaptığı açıklamada, "Aylık düzenli olarak yapmakta olduğumuz şehir güvenlik toplantılarında STK'larımız ve görevli arkadaşlarımız ile birlikte gerçekleştirdik. Bu süreç dahilinde geçtiğimiz ay içerisinde hem ramazan ayını eda ettik hem de ramazan bayramımızı geçirdik ve bunun yanı sıra demokrasimizin olmazsa olmazı yerel seçimlerimizi gerçekleştirdik." dedi.

Vali Özkan, "Arkadaşlarımızın gayreti milletimizin feraseti ile gerek ramazan bayramı sürecimiz, gerekse seçim süreci huzur içerisinde geçti. Bu vesileyle tedbirleriyle sahada olan emniyetimiz, jandarmamız, sağlık teşkilatımız, milli eğitimimiz ve diğer kurumlarımızla feraset ve melanetle de sonuçta karşılayan çalışmalarını yürüten aday olan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Ramazan bayramının huzurlu bir şekilde geçtiğini dile getiren Vali Özkan, "Bayramlar bizim için ülke gündeminde genel itibariyle trafik kazaları ile anılan hep trafik kazalarıyla bilinen bir süreçtir. Çok şükür ilimiz genelinde emniyet ve jandarma ekiplerimizin sahada almış olduğu tedbirler vatandaşlarımızın kurallara olan riayeti ile birlikte geçmiş dönemlere göre trafik kazalarında emniyet, jandarma bölgelerinde gerek kırsal, gerekse transit geçiş yollarımızda trafik kazalarında yüzde 30’un üzerinde azalma yaşadık." ifadelerini kullandı.

3.jpg

Vali Özkan ayrıca, "Süreç dahilinde bir vatandaşımız hayatını kaybetti, kendisine Allahtan rahmet diliyorum. Dileğimiz ve temennimiz hiç kazalar olmasın bahar ve yaz ayları gerek bayramlarımız kazasız belasız geçsin. Ülkemizde bayram kutlamalarının güzellikleriyle yaşarken Filistin ve Gazze'de İsrail zulmünün devam ettiğini gördük. İsrail zulmünü lanetliyorum, vefat eden insanlara Allah'tan rahmet diliyorum." şeklinde konuştu.

4.jpg

Vali Özkan açıklamasını şu şekilde tamamladı: "Nisan ayı ile birlikte yeni bir döneme giriyoruz. Bahar ayı ile gelen yaz ayı ile birlikte turizm sezonu açılıyor. Gerek trafikte gerek sokak işleyişinde gerekse parklarımızda kalabalık bir yoğunlukla karşı karşıya geleceğiz. İlgili arkadaşlarımız tedbir çalışmalarını yaptılar. Burada emniyet ve jandarma ekiplerimiz değil ayrıca belediyelere ve insanlarımıza çok büyük görev düşüyor. İyilikle güzellikle geçen bir 2024 yılı olur, kazalardan belalardan uzak bir sezon geçer. Fiili uygulamalarla birlikte elektronik denetimlerimiz özellikle karayollarımızda devam ediyor ve devam edecek. Yıl içerisinde Kırıkkale, Sivas istikametinde D-100 karayolunda emniyet ekipleri çalışmalarını tamamladı yakın zamanda ihalesine çıkacağız ortalama hız denetimine geçeceğiz. Amacımız vatandaşımızın canını yakmak değil, canının yanmasına engel olmak bu noktada da insanımızı hemşehrilerimizin trafik kurallarına uymayı toplu seyahat edilen otobüslerde özellikle uyarmak istiyorum emniyet kemerlerini takmalarını rica ediyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.