Bilal Saygılı kimdir, kaç yaşında, memleketi neresi, hangi görevlerde bulundu?

Bilal Saygılı kimdir, kaç yaşında, memleketi neresi, hangi görevlerde bulundu?
Son günlerde medya dünyasında geniş yer bulan Bilal Saygılı’nın kim olduğu ne iş yaptığı, memleketinin neresi olduğu, hangi görevlerde bulunduğu, Ak Parti’de hangi görevlerde bulunduğu merak ediliyor.

Son günlerde medya dünyasında geniş yer bulan Bilal Saygılı’nın kim olduğu ne iş yaptığı, memleketinin neresi olduğu, hangi görevlerde bulunduğu, Ak Parti’de hangi görevlerde bulunduğu merak ediliyor.

Bilal Saygılı kimdir? Bilal Saygılı nereli ve kaç yaşındadır? sorularının cevabı merak ediliyor. Bilal Saygılı’nın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Bilal Saygılı kimdir? Bilal Saygılı kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor.

Bilal Saygılı kimdir? Bilal Saygılı nereli ve kaç yaşındadır? sorularının cevabı merak ediliyor. Bilal Saygılı’nın kim olduğu merak ediliyor. Arama motorlarında Bilal Saygılı kimdir? Bilal Saygılı kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Sorgulamaları yapılıyor. Bilal Saygılı’nın biyografisini haberimizde derledik...

Bilal Saygılı’nın hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Peki, Bilal Saygılı kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İşte detaylar...

BİLAL SAYGILI KİMDİR?

1970 yılında Ankara’da doğan Bilal Saygılı, ilkokulu 1980’de Kayseri’de bitirdi. Ortaokulu 1984’te Merzifon İmam-hatip Ortaokulu’nda, liseyi 1987 yılında Karşıyaka Lisesi’nde, üniversite eğitimini 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nde tamamlayarak başarıyla mezun oldu.

1986 yılında kurulan Saygılı Rulman şirketinde 1991 yılında Genel Müdür olarak iş hayatına atılan Bilal Saygılı, bugün şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.

Rulman ve güç aktarım ürünlerinde Türkiye’nin öncü firmalarından olan Saygılı Rulman’ı 50 metrekarelik bir dükkandan 10 bin metrekarelik bir tesise taşıyan Bilal Saygılı, gerek Türkiye’nin gerekse uluslararası sektörlerin rulman ihtiyacını karşılama noktasında şirketinin küresel ve güçlü bir marka olmasını hedeflemektedir.

MÜSİAD İzmir’in kurulduğu ilk yıllardan itibaren üyesi ve Genç MÜSİAD İzmir’in kurucusu olan Bilal Saygılı, bugün MÜSİAD İzmir Başkanı’dır.

Ticaret hayatındaki başarıların yanı sıra milli otomobil sporcusu, hayırsever bir iş insanı, evli ve üç çocuk babasıdır.

YÜRÜTMEKTE OLDUĞU GÖREVLER

Saygılı Rulman A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı (1991-…)

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı (2019-…)

Milli Gençlik Vakfı (MGV) İzmir Şubesi Müesseseler Başkanlığı (1994-2000)

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) İzmir Şubesi Kurucu Üyesi (1995-…)

Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği (MMG) Üyesi (2007-…)

Kemalpaşa Sanayi ve İşadamları Derneği (KESİAD) Üyesi (2010-…)

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) MTC 121 Teknik Ayna Komitesi Başkanı (2011-…)

Mavera Eğitim ve Sağlık Vakfı (MAVERA) Kurucu ve Mütevelli Heyeti Üyesi (2013-…)

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) İzmir Şubesi Mütevelli Heyeti Üyesi ve Başkan Vekili (2014-…)

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) Yönetim Kurulu Üyesi (2019-…)

Eğitime Destek Platformu (EDP) Ege Bölge Koordinatörü (2019-…)

Cihannüma Derneği İzmir Danışma Kurulu Başkanı (2020- …)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.