Yusuf Başer’den Taner Demirer’e tepki: Yalan yanlış bilgi

Yusuf Başer’den Taner Demirer’e tepki: Yalan yanlış bilgi

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İYİ Parti Genel Merkezi Toplumsal Politikalar Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer’in sosyal medya üzerinden Yozgat Şehir Hastanesi’ne yönelik yaptığı eleştirileri “Yalan ve yanlış bilgi” olduğunu söyledi.

A+A-

AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İYİ Parti Genel Merkezi Toplumsal Politikalar Başkanı Prof. Dr. Taner Demirer’in sosyal medya üzerinden Yozgat Şehir Hastanesi’ne yönelik yaptığı eleştirileri “Yalan ve yanlış bilgi” olduğunu söyledi.

AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, yaptığı yazılı açıklamada; ‘Son günlerde sosyal medya da Yozgat Şehir Hastanemiz ile ilgili yalan ve yanlış bilgiler verilmektedir’ dedi.

Başer, açıklamasında; hastanenin hizmet politikasına ilişkin verileri kamuoyu ile paylaştığı açıklamasına halkı doğru bilgilendirmek adına böyle bir açıklama yapma gereği duyduğunu söyledi.

İl Başkanı Başer, “Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde Kovid-19 pandemisi ile mücadele etmekte ve güçlü sağlık sistemi ile tüm dünyada örnek olacak başarılara imza atmaktadır. Şehir hastanesine 2021 yılının ilk 7 ayı içerisinde 389 bin 926 hasta müracaat etmiş, bunların 313 bin 355’i poliklinik, 71 bin 630’u acil servis ve 4 bin 941’i pandemi polikliniği oluşturmaktadır. 14 bin 851 hastamızın yatışı yapılmış olup, yatış gün sayımız 45 bin 956 olarak hesaplanmıştır. 4 bin 35’i A-B-C grubu ameliyat olmak üzere toplamda 8 bin 989, hastamız ameliyat olmuş, bin 364 hastamıza koroner anjiyoğrafi uygulanmış, 336 hastamıza 4 bin 532 diyaliz seansı uygulanmıştı. Proje laboratuvarında 5 bin 47 biyopsi, 2 bin 157 sitoloji olmak üzere toplamda 7 bin 204 hastamız patoloji hizmeti almıştır.
Hastanemize bu süreçte 2 bin 279 ambulans ile sevkli hasta gelmiş, 388 hastamız ise hastanemizde verilmeyen ve 3’üncü basamak sağlık kuruluşlarında yapılması gereken işlemler için ambulans ile sevk etmiş bulunmaktayız. Yozgat Şehir Hastanesi olarak 111 uzman hekim, 19 pratisyen hekim, 490 ebe ve hemşire, 198 sağlık memuru, 127 idari personel, 37 diğer personel ve 785 şirket personeli olmak üzere toplamda bin 767 personelle halkımıza en kaliteli ve güvenli hizmeti sunmak üzere 7 gün 24 saat esasına uygun olarak çalışmalarımız deva etmektedir.”diye konuştu.

DEMİRER’İN O PAYLAŞIMI

İYİ Parti’li Taner Demirer’in sosyal medya üzerinden yaptığı Yozgat Şehir Hastanesi’ni hedef alan paylaşımında şu ifadeleri kullanmıştı: “Hiçbir biyopsi yapılamıyor, kateter takılamıyor, diyaliz yapılmıyor, riski yüksek bahanesi ile anjiyo yapılmıyor, önemli ameliyatlar yapılamıyor. Bir çok dalda uzman yok. Her hasta Ankara’ya sevk ediliyor. Allah aşkına bana söyler misiniz bu Yozgat şehir hastanesi niçin var, ne işe yarıyor, hangi hastayı tedavi ediyor? Eski Yozgat Devlet Hastanesinden hiçbir farkı yok. Otelcilik ile hastanecilik çok farklı kavramlar. Hastalığına çare arayan hemşerilerim adına çok üzgünüm. Kağıt üzerinde yapılıyor gösterilen tıbbi işlem ve müdahalelerin çoğu gerçekte yapılmıyor. Rönesans firmasını zengin etmeye devam. Durmak yok yola devam”

İlgili Haberler