Yozgat'tan vatana 389 nefer

Yozgat'tan vatana 389 nefer

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de 26. Dönem, 8 aylık eğitimlerini tamamlayan 389 polis için mezuniyet töreni düzenlendi.

A+A-

Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)’de 26. Dönem, 8 aylık eğitimlerini tamamlayan 389 polis için mezuniyet töreni düzenlendi.


Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi tören alanında gerçekleştirilen 26. Dönem POMEM Mezuniyet Töreni, Saygı duruşun ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda okulunu derece ile bitiren Ali Çakır, yaş kütüğüne plaket çaktı. Dereceye giren 10 öğrenciye de Protokol üyeleri tarafından Teşekkür Belgesi ve Plaket takdim edilirken, Hayırsever İşadamı Bilal Şahin tarafından da laptop bilgisayar ve çeşitli hediyeler verildi.


Programa; Yozgat Valisi Ziya Polat, MHP Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak, Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Zafer Kişi, İl Jandarma Komutanı Albay Ali Sefa Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İşadamı Bilal Şahin, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, MHP Merkez İlçe Başkanı Adem Kızılay katıldı.


POMEM Müdürü Zafer Kişi, programda yaptığı açılış konuşmasında; genç meslektaşlarının mezuniyet sevincine ortak olduklarını belirterek, meslek hayatlarında başarı dileklerinde bulundu.


POMEM Müdürü Zafer Kişi, “Eğitim ve Öğretimlerini başarıyla tamamlayan Emniyet Teşkilatımıza katılmaya hak kazanan 26. dönem polis adaylarımızın mezuniyet, yemin ve diploma törenlerine teşriflerinizle bizleri onurlandırdınız. Okulumuz kurulu bulunduğu günden bu yana emniyet teşkilatına adalet ve hukukun üstünlüğüne inanan devletine vatanına milletine bağlı ülkenin bölünmez bütünlüğü için gözünü budaktan esirgemeyen binlerce polis yetiştirmiştir ve yetiştirmeye de devam edecektir.

Bugünde yine 26. dönem Yozgat POMEM olarak 389 vatan evladını mezun edecek olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Genç polislerimiz şartlar ne olursa olsun dün olduğu gibi bugünde kanunlar çerçevesinde kendilerine verilen görevleri adaletle yerine getirirken yılmadan, yorulmadan aziz milletimizin hizmetinde olacaklardır.

Bu bilinçle yetiştirdiğimiz meslektaşlarımız temel hak ve özgürlüklerin korunmasında üstün gayret göstererek tüm halkımızın gönlünde hak ettiği yeri alacak sizi, bizi ve ailelerini asla utandırmayacaktır. Öğrencilerimizin yüksek donanıma sahip polisler olarak yüce milletimize en iyi hizmeti sunabilme adına bütün sabır azim ve gücünüzle tüm birikimlerinizi paylaşmaya ve elinizden gelenin en iyisini sunmaya gayret ediniz emekleriniz sizlere teşekkür ediyorum.

Genç meslektaşlarım sizler milletimize hizmet etmek isteyen binlerce kişinin arasından seçilerek buralara geldiniz. Fedakarlık gerektiren bu hizmet yolunda halkımızın huzur ve güvenliğini muhafaza edebilmek için eğitim gördünüz. Siz değerli genç meslektaşlarımın bu kutlu hizmet kervanına katılımı ile emniyet teşkilatımız büyük bir güç ve dinamizm kazanacaktır. Yolunuz aydınlık bahtınız açık olsun. Allah’a emanet olun.”diye konuştu.


POLİS, MİLLETTİR, DEVLETTİR, BAYRAKTIR VE VATANDIR


Yozgat Valisi Ziya Polat’ta konuşmasında polisin devletine, milletine, vatanına ve bayrağına bağlı görevlerini en iyi şekilde yerine getireceklerine inancının tam olduğunu belirterek, “Polis, millettir, devlettir, bayraktır ve vatandır.”dedi.


Vali Polat, “Öncelikle bu özel günde velilerimizi de burada ağırlamak isterdik, fakat pandemi nedeniyle biraz daha özen göstermek zorunda kaldık. Ayrıca bugün babalar günü. Öncelikle bu vatana bu milete hayırlı evlatlar yetiştiren tüm babalarımızın evlatlarını yetim bırakan tüm babalarımızın babalar gününü kutluyorum. Hayırlı ömürler diliyorum. 389 yiğidimiz 8 aylık eğitim döneminin ardından devletine, milletine hizmet yolunda bugün Bismillah diyecekler.

Bu vesile ile hepsini kutluyor hayırlı olsun diliyorum.


Polis, millettir, devlettir, bayraktır ve vatandır. Bunu her gün gördünüz bunu sadece doğada yüreğinizde hissettiğinizi biliyoruz. Bu devlet uğruna, vatan uğruna, bu bayrak uğruna ve ezan uğruna hepimizin canımızı severek verdiğimizi ve vereceğimizi biliyoruz.


Bu devlet ve bu millete hizmet etme yolunda aşk ve şevkle, öğretmenlerinizden ve meslek büyüklerinizden aldığınız eğitimle, etik değerlerle taammümlerle milletimize en iyi hizmeti edeceğinizi biliyoruz. Hep söylüyoruz devletin emrinde, milletin hizmetinde nice başarılarınız olsun, yolunuz bahtınız açık olsun, hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.


Konuşmaların ardından polis adayları mezuniyet sevinçlerini şapkalarını havaya atarak yaşadı.