Yozgat'tan Türkiye'ye dikkat çeken mesaj

Yozgat'tan Türkiye'ye dikkat çeken mesaj

Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Emniyet Müdürü Murat Esertürk ile birlikte STK’lar ve vatandaşlar Çamlık Milli Parkı’nda kendi ormanımızı koruyalım yürüyüşü yaptılar.

A+A-

Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Emniyet Müdürü Murat Esertürk ile birlikte STK’lar ve vatandaşlar Çamlık Milli Parkı’nda kendi ormanımızı koruyalım yürüyüşü yaptılar.

Çamlık Milli Parkı’nda düzenlenen programda bir açıklama yapan Yozgat Valisi Ziya Polat, Biliyorsunuz 10 gündür memleketimizin Antalya bölgesinde yüzlerce yangın çıktı Allah’a şükür yangınlar kontrol altına alındı şuanda Muğla’da devam eden yangınımız var orada rahmetli olan vatandaşlarımıza orman kahramanlarına Allah’tan rahmet yaralanan hemşehrilerimize acil şifalar diliyoruz. Devletimiz tüm imkanlarıyla orada da burada da her türlü yangına müdahale edebilecek güce sahip Allah devlete millete zeval vermesin. Bizimde Yiğitler Şehri Yozgat’ımızın göz bebeği çamlık milli parkı Türkiye’nin ilk milli parkı 164 hektarlık alana sahip bir milli park burası Yozgat için en önemli değerlerden biri farkındalık yaratmak için Emniyet Müdürlüğümüzün Belediye Başkanlığımızın koordinesinde STK’larımızla gönüllü vatandaşlarımızla hem hemşehrilerimize selam verdik. Ormanımızda milli parkımız içerisinde ki çöpleri cam kırıklarını şişeleri toplamaya çalıştık şükür gördüğünüz gibi çok fazla bir çöp yok buda yiğitler şehri Yozgat’ın evlatlarının bilinçli olduğunu gösteriyor Belediyemizin temizlikte ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor tüm ekibime teşekkür ediyorum. Önemli olan burada kamu kurum ve kuruluşların Belediyemizin burada olması ama en önemlisi hemşehrilerimizin STK’larımızın motosiklet ekibimiz bisiklet ekibimiz burada sendikalarımız burada biz bu değeri hep birlikte koruyacağız bu değer sadece kamu kurumlarının yetkisinde değil şehrin en önemli değeri olan milli parkı hep beraber korumak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. 10 gündür yasak kararı aldık milli parkı ve ormanlarımıza girişlerde yasaklarda mangal yakmayı semaver yakmayı yasakladık ateş yakmayı yasakladık bu süreçte kurak bir mevsim yaşıyoruz bu kurak mevsimde Yozgat’ın yüzde 20’si ormanlık alan bu alanı korumamız lazım iç Anadolu bölgesinin en önemli orman varlığına sahip illerden biriyiz bunu da hep beraber koruyacağız.” diye konuştu.

temizlik-5-672x448.jpg

Belediye Başkanı Celal Köse ise “Yaklaşık 10 gün önce ülkemizin çeşitli yerlerinde çıkan yangınlar bizleri korkuttu. Allah’a şükürler olsun ki vatandaşlarımızın ve kurumlarımızın duyarlılığı ile söndürüldü. Yangınlarda şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çalışan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Yangınlar çıkmaya başlayınca Yozgat’ta yaşama sebeplerimizden bir tanesi olan ülkemizin ilk Milli Parkı olma özelliği taşıyan Çamlık Milli Parkımızın korunması lazımdı. Valiliğimizin başkanlığında koordinasyon toplantımızı yaptık. 24 saat esasına göre itfaiye aracımızı ve su tankerlerimizi özellikle Çamlık Milli Parkımızda beklettik. Sonra ki toplantımızda Çamlık Milli Parkı’nda ateş yakmayı tamamen yasak ettik ve giriş çıkışları da düzenli ve kontrollü hale getirdik. Sayın valimizin himayesinde kurumlarımızın önderliğinde STK’larımız, motorsikletli gruplarımız, sabah sporu yapan ekiplerimizle birlikte bir organizasyon gerçekleştirdik. Çamlık Yozgat’ımızın göz bebeği. Çamlığı korumak gözetmek bizlerle birlikte Yozgat’ta yaşayan tüm vatandaşlarımızın asli görevidir. Duyarlı insanlarımız var. Vatandaşlarımız özen gösteriyor çevreyi de kirletmiyorlar. Bizlerin çevreyi temizlemek gibi zorunluluğumuz yok ama çevreyi kirletmemek gibi bir sorumluluğumuz ve zorunluluğumuz var. Vatandaşlarımız duyarlı davransınlar. Bizlerde elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz.” diye konuştu.