Yozgat'tan Tokat'a gitti! Hepsini bir araya getirdi

Yozgat'tan Tokat'a gitti! Hepsini bir araya getirdi

Tokat'ta gerçekleştirilen TÜBİTAK proje eğitimi genç araştırmacıları ve deneyimli akademisyenleri buluşturdu.

A+A-

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, TÜBİTAK 2237-B Proje Eğitimi Etkinlikleri Destekleme Programı kapsamında düzenlenen "Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Mühendislik ve Teknolojik Bilimlerde Araştırma Projesi Hazırlama Eğitimi (TOGÜ-APHE)" etkinliği ile genç araştırmacıları ve deneyimli akademisyenleri bir araya getirdi.

Etkinlik, Tokat Teknopark Salonu'nda, üç gün boyunca gerçekleşti ve proje tabanlı araştırmaların ve çalışmaların üniversitelerde yerleşik bir kültür haline gelmesine yönelik olumlu etkilerin arttığını gösterdi. Doç. Dr. Bülent Turan'ın koordinatörlüğünde gerçekleşen eğitime, Yozgat Bozok Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Gazi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Rahmi Ünal, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nden Prof. Dr. Sefa Tarhan, Prof. Dr. Özlem Akpınar ve Prof. Dr. Bilge Hilal Çadırcı gibi alanında uzman eğitmenler katıldı.

Eğitimde, proje fikirlerini TÜBİTAK araştırma destek programlarına dönüştürme süreci ve proje kalite unsurları gibi konularda teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Katılımcılara, araştırma projeleri için temel kavramlar, proje yazım aşamalarının detayları, literatür taraması ve analizi, araştırma probleminin tespiti gibi konularda interaktif bir yaklaşımla bilgi aktarıldı.

Tokat Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Hakan Polatcı ve Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Onur Saraçoğlu'nun yakından ilgilendiği etkinlikte, bilimse araştırma projeleri ile ilgili temel kavramlar detaylı bir şekilde ele alındı. Eğitim, proje yazım uygulamaları grup çalışmaları şeklinde yürütüldü ve katılımcılar tarafından son derece yararlı bulundu.

Kapanış programına TOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rasim Koçyiğit ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tekin Susam'ın da katıldığı etkinlikte, proje tabanlı çalışmalara daha fazla vurgu yapılması ve yeni tedbirler alınması gerektiği konusunda değerlendirmeler yapıldı. Program sonunda, eğitmenlik yapan akademisyenlere teşekkür edildi ve katılımcılara katılım belgeleri dağıtıldı.

Etiketler : ,
İlgili Haberler