Yozgat'tan tanıtım için güç birliği! Son aşamaya gelindi

Yozgat'tan tanıtım için güç birliği! Son aşamaya gelindi

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi arasında “Yozgat Tarihi ve Kültürü İşbirliği” protokolü kapsamında hazırlanan kitap basımı son aşamaya geldi. Üç ciltten oluşacak kitapta Yozgat’ın tarihi ve kültürü yer alacak.

A+A-

Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi arasında “Yozgat Tarihi ve Kültürü İşbirliği” protokolü kapsamında hazırlanan kitap basımı son aşamaya geldi. Üç ciltten oluşacak kitapta Yozgat’ın tarihi ve kültürü yer alacak.

Yozgat Valisi Ziya Polat, 3 ciltten oluşacak kitabın Yozgat Bozok Üniversitesi koordinesinde Valilik ve Belediyenin de ortaklığı ile yapıldığını söyledi.

Vali Polat, “Geçen sene Yozgat’ın tanıtımı ile ilgili bir kaynak yok demiştik. Bununla ilgili Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Yozgat Bozok Üniversitesi ile birlikte 3 ciltlik bir kitap basılması ile ilgili bir protokol imzalamıştık. 29 Ekim’e inşallah lansmanını ve kitabımızı kamuoyuna sunmayı hedefliyoruz. Elimizde Yozgat’ın geçmişi, tarihi, turizmi ile ilgili kaynaklarımız var ama biz hepsinin bir araya toplandığı külliyat yapalım diye düşünmüştük. İnşallah bu külliyatı da sadece Yozgat’ın değil, tüm Türkiye’ye hatta Dünya’ya kaynak olacağını düşünüyoruz. Ben rektör hocamıza teşekkür ediyorum. Yozgat’ın olmazsa olması üniversitemiz, Yozgat’ın marka değerine marka katan üniversitemiz her işte yanımızda ve yanımızda olmaya da devam edecek. Belediye Başkanımız zaten çalışma arkadaşımız bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Yozgat’a hizmet eden herkes başımızın tacıdır. Ortak akılla, ortak çabayla Yiğitler Şehir Yozgat’ımıza neler yapabiliriz bunun çabası içerisindeyiz” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ise Yozgat’ın tarihi, kültürü ve geleneği ile alakalı Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından hazırlanacak olan çalışmaya her türlü desteği verdiklerini söyledi.
Başkan Köse, yapılacak çalışmanın sonunda kentin tarihine kültürüne ışık tutabilecek ve gelecek nesillere aktarılacak bir eserin ortaya çıkacağını ifade ederek, “İnşallah eserimiz geleceğe yön veren ve toplumumuzun tüm kesiminin istifade edeceği güzel bir çalışma olacak.” diye konuştu.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise şunları kaydetti: “Yapılacak çalışmalar sonunda ortaya çıkacak üç ciltlik eserle, tarihi, sanatı ve kültürü ile Yozgat’ın hafızası kayıt altına alınmış olacak. Üniversite olarak Yozgat’ın tarihini gün yüzüne çıkaracak bu çalışmanın bilimsel ve tarihi aşamalarında yer almaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Geleceğe büyük bir miras olacak olan bu eserden şehrimizin ve ülkemizin kültüre, sanata ve tarihe duyarlı tüm kesimlerinin istifade edeceğini ümit ediyorum. Bu vesile ile Yozgat Valimiz ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Eserin editörlüğünü yürütecek olan Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Güngör’e ve ekibine çalışmalarında başarılar diliyorum. Şehrin dinamiği olan üç kurumun desteği ile hayata geçecek proje memleketimize ve milletimize hayırlı olsun.” 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.