Yozgat'tan sevk edilmeye başlandı! İşte kurbanlıkların fiyatları

Yozgat'tan sevk edilmeye başlandı! İşte kurbanlıkların fiyatları

Yozgat’ta büyük bir zahmetle kurbanlık yetiştiren besiciler, Kurban Bayramının yaklaşmasıyla birlikte besledikleri kurbanlıklarını büyükşehirlere götürmeye başladı.

A+A-

Türkiye’de tarım ve hayvancılık açısından büyük bir öneme sahip illerden biri olan Yozgat’ta besiciler yetiştirdikleri kurbanlık hayvanlarını Ankara ve İstanbul’a sevk etmeye başladı.

Besiciler, büyük şehirlerdeki kurbanlık pazarından tuttukları yerlerde hayvanlarını satışa çıkarırken, bazı besicilerde besledikleri ağırlarda satışa sunuyor.

Besiciler, kurbanlık fiyatlarının büyükbaşlarda 70 ila 120 bin lira arasında değiştiğini belirterek hisselerin ise 12 bin ile 15 bin lira arasında değiştiğini, küçükbaşlar ise 6 Bin ile 8 bin lira arasında satışa sunulduğunu ifade etti.

Köçekkömü köyü yakınlarında mandırasında kurbanlık satışı yapan Ali Çetinkaya ‘’Beslediğim 60 kurbanlığın tamamına yakınını sattım. Kurbanlıklar hisse başı 12-14 bin aralığında değişiyor. Kurbanına göre. Yem maliyetlerinin bizleri zorluyor. Kurbanlıklarımızı sattık, ancak kurbandan sonra yem maliyetleri düşmez ise sıkıntı yaşarız’’ dedi.

Yeniufuk