Yozgat'tan Lütfü Türkkan'a çok sert tepki!

Yozgat'tan Lütfü Türkkan'a çok sert tepki!

İYİ Parti heyetinin Bingöl ziyareti sırasında Genel Başkan Meral Akşener’e tepki gösteren şehit yakını Tahir Kümran’a küfür ettiği anlar kameralara yansıyan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a Yozgat'ta yaşayan şehit aileleri tepki gösterdi.

A+A-

Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gökay Açıkgöz, İYİ Parti heyetinin Bingöl ziyareti sırasında Genel Başkan Meral Akşener’e tepki gösteren şehit yakını Tahir Kümran’a küfür ettiği anlar kameralara yansıyan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’a tepki gösterdi.

sehit-ailesi-001.jpg

Anadolu topraklarının binlerce yıldır şehit ve gazi kanları ile sulandığını dile getiren Açıkgöz, “Ülkemizin birlik ve beraberliği için vatan topraklarını savunan gazi ve şehit yakınlarına bu şekilde davranılması kabul edilebilir bir şey değil. Sınır ötesi operasyonlarda ve terörle mücadelede şehitler vermeye devam ediyoruz. Vatan için canını ortaya koyan kahramanlarımızın aileleri bu ülkeye emanettir ve hiç kimse bırakın küfretmeyi onların kılına zarar vermeyi, kötü bir söz söylemeyi aklının ucundan bile geçirmemelidir” ifadelerini kullandı. 

Yeniufuk

İlgili Haberler