Yozgat'tan ilk kadın vekil olmak için destek bekliyor

Yozgat'tan ilk kadın vekil olmak için destek bekliyor

Bozok Üniversitesinde Öğretim Üyeliği Görevinden istifa eden 43 yıllık Akademisyen Nefise Yüksel, İYİ Parti’den aday adaylığını açıklayarak, Yozgatlı hemşerilerinden kentin ilk kadın vekili olmak için destek beklediğini söyledi.

A+A-

İYİ Parti İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Nefise Yüksel, “40 yıllık meslek hayatımda gözlemlediğim sorunların çözümleri için siyasi gücün gerekli olduğunu düşünüyorum. Beni tanıyorsunuz ne kadar kararlı olduğumu, bozkırın güçlü kadını olarak Yozgat’ın ilk kadın Milletvekili olarak sizden desteklerinizi istiyorum. Türk Ocakları Derneği Yozgat Şubesine 26 yıl yönetici olarak hizmet ettim. Bunun 7 yılı il başkanlığıdır. İl başkanlığı dönemimde Anadolu Şubeleri içindeki tek kadın başkan olarak bulundum. Bu camiadaki hizmetlerimde her zaman birleştirici olmak önceliğim olmuştur. Siyasetten ziyade Türklük şuuru ve ülkücü kimliğimle ön planda olmuş bu nedenle de halkla, bürokratik ve siyasi bütün kuruluşlarla yakın temaslarım olmuştur. Bu benim siyasette güçlü olacağıma inancımı perçinlemiştir. Akademisyen oluşumdan dolayı daima gençlerle iç içe oldum. Gençlerle yaptığım icraatlar, konferanslar, paneller ve sempozyumlarda edindiğim en önemli fikirlerden biri gençliğe daha iyi, güvenli ve refah dolu bir Türkiye borçlu olduğumuzdur. Eğitimin çeşitli sebepler bahane edilerek baltalanması, eğitimin her geçen gün kalitesini yitirmesi, ve bununla beraber istihdam sorunları, gençlerimizin ülkeye güvenlerini azaltmış ve gelecek kaygılarını arttırmıştır. Bu durum bir an önce dikkate alınmalı ve yeni politikalarla çözümlenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde çok acı bir gerçek olan beyin göçü artarak devam edecektir.”dedi.

DEPREM ÖLDÜRMEZ BİNALAR ÖLDÜRÜR

“Ülkemizin yaşadığı büyük afetin gözlerimizin önüne serdiği pek çok acı gerçek gündemi oluşturmaktadır. Burada da liyakatsizlik söz konusudur. Acıdır ki herkesin tekrar tekrar söylediği ‘deprem öldürmez, binalar öldürür’.”diyen Yüksel, “ Bu binalar ve çarpık kentleşme, liyakatsiz yöneticilerin ellerinden çıkmıştır. Doğal felaketler insan eliyle afete dönüşür ve afetler insanları öldürür. Ülkemizdeki adaletsizlik, hukuksuzluk ve gelir dağılımındaki eşitsizlik başta olmak üzere, tek adam ve dikta rejimine dönüşen idari sistem ile yönetilen bürokrasinin inisiyatif kullanamaz duruma gelmesi büyük bir sorundur. Halkın devlete olan inancını derinden sarsmaktadır. Bu durum karşısında yurdunu ve milletini seven, demokrasiye inanan herkesin elini taşın altına koyarak var gücüyle çalışması gerekmektedir. Türk milletinin asil ruhuna uygun olmayan tek adam sisteminin bir an önce değiştirilerek parlamenter sisteme geçilmesi ve Genel Başkanımı Başbakan olarak görmeyi arzu etmekteyim. Yaşadığımız şehrin tarım ve hayvancılık kenti olması fakat bu konuda bilinçli bir tarım politikasının bulunmaması nedeniyle yoksulluk bölgenin kaderine dönüşmüştür. İstihdam alanı bulamayan gençler hızla şehrimizi terk etmekte bu nedenle göç veren illerin başında Yozgat uzun yıllardır ön sıradadır.”diye konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.