Yozgat'tan güzel haber! Türkiye'den kabul edilen 20 proje arasına girdi

Yozgat'tan güzel haber! Türkiye'den kabul edilen 20 proje arasına girdi

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, Bu yıl Erasmus+ Spor programı kapsamında AB ve aday ülkelerinden toplamda 534 proje başvurusu yapıldığını, Türkiye’de kabul edilen 20 proje arasına girdiğini söyledi.

A+A-

Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, Bu yıl Erasmus+ Spor programı kapsamında AB ve aday ülkelerinden toplamda 534 proje başvurusu yapıldığını belirterek, Projelerinin Türkiye’de kabul edilen 20 proje arasına girerek büyük başarı elde ettiğini söyledi.

halil-1.jpg

Dernek Başkanı Halil Uğuz, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “ Erasmus+ Spor programı kapsamında AB ve aday ülkelerinden toplamda 534 proje başvurusu yapıldı. Avrupa Komisyonu tarafından değerlendirilen spor projeleri arasından sadece 173 projeye destek verildi. Türkiye’den ise sadece 20 proje kabul edildi. Projemiz Türkiye’de kabul edilen 20 proje arasına girerek büyük başarı elde etmiştir. Spor yapmak insanlar için önemli bir ihtiyaçtır. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgınında spor yapmak daha çok ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyacın karşılanması için yapılacak düzenli ve dengeli egzersizler ile; bağışıklık sistemini kuvvetlendirip hastalıklara yakalanma riskini azaltabilir ve hastalıkların çabuk atlatılmasını sağlayabiliriz.

Projemizin amacı, Doğa sporları çevre bilincinin ve farkındalığının oluşturulmasını sağlamak, doğa sporu yapılan alanların tahribatına dikkat çekmek, çözüm önerileri sunmak ve çevre konusunda gençlerin duyarlılığını artırmaktır. Projemizin toplam süresi 12 aydır. Türkiye, Yunanistan, Polonya ve Romanya ülkelerinin ortaklığında doğa sporları bisiklet, doğa yürüyüşü ve oryantiring branşlarında gençlere eğitimler çeşitli çevre etkinlikleri ve çalıştaylar düzenlenecektir. Proje kapsamında Türkiye, Yunanistan, Polonya ve Romanya’da 5 ulusötesi toplantısı yapılacaktır. Aynı zamanda kurumlarla işbirliği yapmak, iyi uygulamaları yerinde görmek, yeni dostluklar kurmak, sporun birleştirici gücü ile ön yargıları kırmak, İslamofobi ve yabancı düşmanlığını önlemek, ülkelerin kültürel mirasını, örf, adet ve kültürlerini tanımakta projemizin amaçları arasındadır. Projemizin Yozgat’ımıza ve gençlerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.