Yozgat’tan Google'ın resmi iş ortağı oldu

Yozgat’tan Google'ın resmi iş ortağı oldu

Yozgat'ın ilk ve tek dijital ajansı olarak Yozgat Bozok Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren Zihinbuzz Dijital Ajans, Google Partners programını başarı ile tamamlayarak Google'ın resmi iş ortağı oldu.

A+A-

Yozgat'ın ilk ve tek dijital ajansı olarak Bozok Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet gösteren Zihinbuzz Dijital Ajans, dijital pazarlama çalışması yürüten ajanslar için işbirliği ve avantajlar sağlayan Google Partners programını başarı ile tamamlayarak Google'ın resmi iş ortağı oldu.

Zihinbuzz, yılların birikimiyle 2014 yılında Yozgat'ta kurulan, 2018 yılından beri Bozok Teknopark'ta faaliyetini sürdüren; web tasarımı, internet reklamcılığı ve elektronik ticaret üzerine uzmanlaşmış, performans odaklı ve alanında uzman ekibiyle hizmet verdiği müşterilerinin dijital dünyada rakipleriyle fark yaratmasını ve bu doğrultuda daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasını hedefleyen yeni nesil bir dijital ajans. 2022 yılı sonuna kadar 5 şehirde şubeleşmeyi hedefleyen ajans, pandemi döneminde önceki yıllara oranla %300 büyüme sağladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ajans kurucusu Yasin Işık; "Google ile başlattığımız iş ortaklığımızla, Google'ın yenilikçi özelliklerini, dijital pazarlama faaliyetlerini daha etkin ve bütüncül bir şekilde yönetmek isteyen şirketlere sunmaya başlıyoruz. Dijital pazarlamada rekabetin en üst seviyelere çıktığı günümüzde, müşterilerimizin dijital dünyadaki varlığını güçlendirmek ve pazar paylarını artırmaya destek olmak için yeni nesil teknolojilerin en iyilerini sunmaya ve hizmet kalitemizi artırmaya devam edeceğiz. Bu iş ortaklığı ajansımıza her açıdan değer kattı. Google Partners programı Zihinbuzz'ın bilinirliğini sağlamlaştırmasına ve yeni müşteriler kazanmasına yardımcı olacak. Teknolojik çözümler sunmayı ve dijital dönüşüme öncülük etmeyi sürdürürken, bilgi birikimimizi dünyanın en büyük kuruluşlarından Google’ın güvencesiyle bir araya getirerek; dijital dünyada var olmak isteyen tüm kurum ve kuruluşlara hizmet vermeye devam ediyoruz.

Zihinbuzz olarak, 15 yılı aşkın teknoloji geçmişine sahip yaklaşık 10 kişilik bir ekip ve sunduğumuz yazılım çözümlerimizle kurumsal firmaların dijitalde büyümelerine öncülük etmekteyiz.

Sertifikalar, eğitim ve stratejik analizler sayesinde, Google İş Ortağı olmak ajansımızın başarısının önemli bir parçası. Google İş Ortağı olarak müşterilerimize en iyi verileri ve çözümleri sunduğumuzu biliyoruz. Google İş Ortağı olmak, işletmemizin büyümesi ve müşterilerimiz için elde ettiğimiz sonuçlar bakımından paha biçilmez bir fırsat oldu. Ekibimizin tamamının Google sertifikası bulunduğundan müşterilerimiz, internetteki varlıklarını en üst seviyeye taşıdığımızdan emin olabilir. Eğitimli ve sertifikalı bir ekiple, Google Partners programı sayesinde edindiğimiz bilgileri kullanarak müşteri hesaplarını optimize edebiliyoruz. Bu da güven oluşturmamıza ve tüm hesaplarımızda sonuç elde etmemize olanak tanıyor. Genel anlamda, Google İş Ortağı olmak müşteri ilişkilerini sağlamlaştırma ve derinleştirme konusunda bize bir rekabet avantajı sağladı." dedi ve ekledi; "Ajansımızın büyümesi, müşterileri çekebilme ve elimizde tutabilme becerimize bağlı. Google Partner rozetimiz, müşterilerimizle güven ilişkisi kurmamıza son derece yardımcı oluyor. Google bize güveniyor. Eğitimlerimiz, analizlerimiz ve hesap performansı raporlarımız sayesinde, müşterilerimiz işletmelerini optimize etme becerimize güveniyor. Biz de kendimize güveniyoruz.

Google Partners programı sayesinde, gelişmiş ürün eğitimlerine, hesap performans raporlarına ve özel etkinliklere erişebiliyoruz. Web sitemizde Google Partner rozetimizi gururla sergiliyoruz. Rozete sahip olmak rakiplerimizin arasından sıyrılmamızı ve çalışanlarımız için standartları yükseltmemizi sağlarken, Google sertifikalarımız müşterilerimizin Google Ads performansını en üst seviyeye çıkarmamıza yardımcı oluyor. Müşterilerimize, işletmelerinin internette başarıya ulaşmasını sağlayacak itibar, güvenilirlik ve beceriye sahip olduğumuzu gösterebiliyoruz. Google Partner rozetine referans verebilmek bize güvenilirlik sağlıyor. Rozet, hem uzman düzeyinde Google Ads ürün bilgisine sahip olduğumuzu hem de gerek mevcut gerekse potansiyel müşterilerimizin dijital pazarlama alanında büyümesine yardımcı olurken özel eğitim, destek ve analizlere erişebildiğimizi doğruluyor."

SÜREKLİ GELİŞİYORUZ

Sektörde fark yaratabilmek adına teknolojik gelişmeleri ve güncel trendleri yakından takip ettiklerini dile getiren Işık; "Ajansımız, potansiyel müşteri davranışlarını tahmin etmek için en son trendleri ve bilgileri elde etmemize yardımcı olan Google Partners Academy'nin gelişmiş ürün eğitiminden faydalanıyor. Bu eğitim, ajansımızın müşterilerimize en iyi önerilerde bulunmasına yardımcı olarak bize önemli ölçüde değer katıyor. Güncel ve alakalı web seminerleri, yuvarlak masa toplantıları ve programlar, müşterilerimizin performansını zirveye taşımamıza yardımcı olan bir stratejik avantaj sağlıyor. Arama ağı ve görüntülü reklamcılığın yanı sıra alışveriş reklamları, yeniden pazarlama ve hedefleme, YouTube reklamları, uygulama reklamları alanlarında derin bir bilgiye ve uzmanlığa sahibiz. Dijital pazarlama dünyasında her yeni bir gün, yeni bir güncelleme demektir. Bu yüzden her gün, dijital dünyanın çeşitli alanlarında uzmanlaşmaya ve yeni bir şeyler öğrenmeye devam ediyoruz. Böylelikle geleneksel veya fark yaratanlar olmak üzere tüm olgunluk düzeylerinden birçok şirketin öğrenmesine, gelişmesine ve büyümesine yardımcı oluyoruz. Araştırma, yaratıcılık, medya uzmanlığı ve teknolojiden yararlanarak firmaların dijitalde çığır açıcı sonuçlar elde etmesini sağlıyoruz." dedi.

İLK ETAPTA 5 ŞEHİRDE ŞUBELEŞECEĞİZ

Orta ve uzun vadeli büyüme hedefiyle yola çıktıklarının altını çizen Yasin Işık; "Biz 2005 yılından beri profesyonel olarak sektörde faaliyet gösteriyoruz. Ajansımızı 2014 yılında kurduk. Kurulduğumuz günden bu yana, performans medya ve iç pazardan tasarım, yazılım, metin yazarlığı ve web analizine kadar çeşitli uzmanlıkları olan 10 kişilik çalışana sahip bir işletme haline geldik. Türkiye'nin birçok şehrinden ve yurtdışından ağırlıklı olarak kurumsal şirketlerden oluşan yaklaşık 130 müşterimiz var. Zihinbaz olarak telaffuz edilen markamızı, global olabilecek kelime oyunuyla Zihinbuzz olarak belirledik. Vizyonumuz doğrultusunda da 2018 yılında Bozok Teknopark'a taşındık. Bu sayede gelişmemiz ve büyümemizin daha kolay olacağının farkındaydık. Hesap yönetimi, reklam performansı, müşteri memnuniyeti, kalite değerlendirmesi, teknik yeterlilikler, çalışanların sertifikasyonu, yeni müşteri kazanımı gibi hedeflerin tümünü başarı ile tamamlayarak Google Resmi İş Ortağı olduk. Google'ın verdiği güç ile 2022 yılı sonuna kadar 5 şehirde şubeleşmeyi hedefliyoruz. İlk etapta güçlü bağlantılarımızın olduğu Tokat, Kırıkkale, Çorum, Niğde ve Nevşehir illerini belirledik. Bu şehirlerdeki teknoparklarda ofislerimizi açıp, üniversitelerin ilgili bölümlerinden de ekiplerimizi oluşturacağız. Konuyla ilgili ar-ge çalışmalarımız devam ediyor. Büyüme stratejisi olarak Paris Modeli büyümeyi tercih ettik. Bu da öncelikle çevresel, sonrasında bölgesel ve daha sonrasında da global düzeyde olacak. Büyüme planlarımızı gerçekleştirirken Google, uzun vadeli hedeflerimizi karşılayan bize özel çözümlerle yanımızda olacak. Google İş Ortağı statümüzü, sektörün en iyi firmaları arasındaki yerimizi korumaya ve sürekli büyümeye yönelik önemli bir çıta olarak değerlendiriyoruz." diye konuştu.