Yozgat'tan Diyarbakır annelerine destek

Yozgat'tan Diyarbakır annelerine destek

Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı, Diyarbakır annelerinin haklı direnişine destek olmak için yarın sabah Diyarbakır'a gidecek.

A+A-

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP'yi sorumlu tutan Diyarbakır annelerinin, 3 Eylül 2019'da başlattığı oturma eylemine destek olmak için Ak Parti İl Teşkilatı Diyarbakır’a gidecek. Yarın sabah saat 09.00’da harekete geçecek olan Ak Parti kafilesi, Cumartesi günü annelere destek olduktan sonra aynı gün dönüş için yola çıkacak.

Ak Parti Yozgat İl Başkanlığı, Diyarbakır annelerinin direnişine destek olmak için yarın yola çıkacak.

HAKLI DİRENİŞE DESTEK OLACAKLAR

Yıllardır bebek, çocuk, kadın, öğretmen, polis, asker demeden kan döken terör örgütü PKK'nın korkutarak ve kandırarak dağa kaçırdığı binlerce çocuğun feryadı olan annelerin Diyarbakır'daki anlamlı direnişine destek olmak için Yozgat Ak Parti Teşkilatı da harekete geçti. İl Yönetimi, Merkez İlçe Yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları yarın sabah 09.00’da bu direnişe destek olabilmek adına Diyarbakır’a gidecek. Cumartesi günü Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde kurulan beyaz çadırın önüne giderek annelerin haklı direnişini destekleyecek olan Ak Parti İl Teşkilatı, aynı gün kafile halinde Yozgat’a dönüş yapacak.