Yozgat'tan Çorum'a gittiler! Yeni 'Aziz Sancar'ların peşine düştüler

Yozgat'tan Çorum'a gittiler! Yeni 'Aziz Sancar'ların peşine düştüler

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İstiklal İlkokulu, öğrencilere bilimi sevdirmek amacıyla düzenlediği etkinlikte akademisyenleri ağırladı.

A+A-

Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İstiklal İlkokulu, öğrencilere bilimi sevdirmek amacıyla düzenlediği etkinlikte akademisyenleri ağırladı. Okul Müdürü Esra Buket Ercan Tunay'ın ev sahipliğinde gerçekleşen "Ulukavak Bilim Söyleşileri" adlı etkinlik, Yozgat Bozok Üniversitesi'nden Prof. Dr. Mustafa Böyükata ve Çorum Hitit Üniversitesi'nden birçok akademisyenin katılımıyla renklendi.

cocuklara-bilim-soylesileri-1.jpg

Etkinlik kapsamında, öğrencilere yönelik çeşitli söyleşiler düzenlendi. "Çorum'dan da Aziz Sancar çıkabilir", "Ben de Yaparım", "Moleküllerin Dünyasına Yolculuk", "Mini Bilim Söyleşileri" gibi başlıklar altında gerçekleşen söyleşilerde, öğrencilere farklı bilim disiplinlerinden temel bilgiler aktarıldı. Akademisyenler, çocuklara antropoloji, anatomi, kimya gibi konularda eğlenceli deneyimler sunarak bilim okuryazarlığını artırmaya çalıştı.

cocuklara-bilim-soylesileri-2.jpg

Öğrenciler, söyleşilerde antropolojiye dair gerçek fosil örneklerini inceleme, anatomiyle ilgili kalp ve beyin gibi organların modellerini keşfetme fırsatı buldular. Ayrıca, temel düzeyde kimya deneyleri gerçekleştirerek bilimin eğlenceli yönlerini keşfettiler.

Etkinlik sadece öğrencilere değil, öğretmenlere de hitap etti. "Proje Döngüsü Yönetimi" semineri düzenlenerek öğretmenlere, projelerin etkili bir şekilde yönetilmesi konusunda bilgi verildi. Prof. Dr. Mustafa Böyükata, proje tabanlı çalışmaların önemine vurgu yaparken, öğretmenlerin mesleki etkinliklerde öğrencilere yönelik yapabilecekleri çalışmaları ele aldı.

cocuklara-bilim-soylesileri-3.jpg

Etkinlik sonrasında konuşan Çorum İstiklal İlkokulu Müdürü Esra Buket Ercan Tunay, etkinliğin öğretmenler ve öğrenciler için çok değerli olduğunu belirterek, akademisyenlere teşekkür etti. "Öğrencilerimiz için unutulmaz bir anı oldu. Ziyaretleriyle verdikleri katkılardan dolayı akademisyenlere teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Bu etkinlik, çocuklara bilimle ilgili olumlu bir tutum kazandırmak ve onları bilimle buluşturarak potansiyel yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Etiketler :
İlgili Haberler