Yozgat'tan Cihad Kısa'ya çok sert tepki

Yozgat'tan Cihad Kısa'ya çok sert tepki

AK Parti Yozgat Gençlik Kolları İl Başkanı Yaşar Taşdemir, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Psikolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Cihad Kısa’nın Hz. Meryem ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

A+A-

AK Parti Yozgat Gençlik Kolları İl Başkanı Yaşar Taşdemir, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Din Psikolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Cihad Kısa’nın Hz. Meryem ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Taşdemir, yaptığı açıklamada; milletin feraset ve inayetinin ağır baskılardan, tehditlerden geçtiği günlerin yaşandığını belirterek, “Kutsalımıza hakaret edilemez.”dedi.

yasar.jpg

Başkan Taşdemir, “Milletimiz başta değerleri, birleştirici unsurları, kültür ve gelenekleri üzerinden, bunun ardından maddi açıdan da terör saldırılarına ve ekonomik operasyonlara maruz kalmaktadır. Bütün bu müdahalenin amacı aşikârdır. Bu mücadelenin tarafları da bellidir. Hak gelmiştir, batıl mutlaka zail olacaktır. Hak yoluna çıkmış olanları da halkımız takdir etmiş ve göreve getirmiş, kendi değerlerinin, düşüncelerinin temsilcisi olarak Ak Partiye yıllardır devam eden iktidar görevini yüklemiştir. Bu görev elbette halkın düşüncesine, dinine, değerlerine düşmanları da teyakkuza geçirmiştir. Halk düşmanları, halkın değerlerinin hasımları, halkı zincire vurmak, kendi kıbleleri gibi batıya çevirmek, secde ettirmek isteyenler halk adıyla, hak adıyla bu millete düşmanlıklarını Ak Parti üzerinden göstermeye girişmişlerdir. Bu ruhsuzluk, bu soysuzluk dün olduğu gibi halka doğrultulmuş bir harekettir. Fakat bunlar bilmektedir ki Ak Parti bunlara sessiz kalacak, eli kolu bağlı duracak, göz yumacak değildir. Millete yönelik olan tehdit, tahrik ve taarruz nereden gelirse gelsin, milletin partisi Ak Parti, milletinin evlatları ve hizmetkârları, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere her dönem genç olan hareketiyle misliyle cevap vermekten geri durmamıştır ve durmayacaktır.
Bir hafta önce açığa çıkan bir kayıtta İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ilahiyat fakültesinde görev yapmakta olan CihadKısa adlı, dekan yardımcılığı makamını işgal eden şahsın ifadeleri tüm ülkemizin kanını dondurmuş, bu ahlak ve kişilik yapısına sahip kişilerin ilahiyat fakültelerinde nasıl yer alabildiğini düşündürmüştür. Şahsın derste olduğu anlaşılan kaydına göre; Hz.İsa (a.s) Efendimizin, iffeti Kur’an-ı Kerim’de yer alan Mübarek annesi Hz.Meryem (a.s) validemiz fuhuş şüphesi taşıyormuş. İslam hükümlerine göre sıradan bir kişinin dahi zina ile sorumluluğu görgü tanıklığı şartları gerektirmekteyken, ayeti inkar ederek bir kadına hatta Peygamber Anasına fuhuş şüphesi çekmeye çalışmak, apaçık küfürdür, adiliktir. Bu derste veya başka bir derste kutsallarımıza yönelik her türlü hakaretini Yozgat Ak Gençliği olarak misliyle kendisine ve kendisi gibi düşünenlere iade ediyoruz. Peygamber anası olmasaydı dahi, iffetli kadınlara iftira edip sonra, kadından, ,insan haklarından dem vuran bu alçak zihniyeti, Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer aldığı üzere biz de lanetliyoruz. Bu şahsı tüm İslam Aleminden ve milletimizden özür dilemeye ve sözlerini geri almaya davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.