Yozgat'tan bir başarı hikayesi! Yaptığı çalışmayla 60 köye hizmet veriyor

Yozgat'tan bir başarı hikayesi! Yaptığı çalışmayla 60 köye hizmet veriyor

Yozgat’ın Yerköy Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin, Oda Başkanı seçildiği zaman odaya kazandırdığı; greyder, kepçe ve taş toplama makinesi ile ilçeye bağlı 60 köyde çiftçilere hizmet veriyor.

A+A-

Yerköy’e bağlı köylerde yaşayan vatandaşlar, hangi iş makinesine ihtiyacı varsa Yerköy Ziraat Odası Başkanlığına giderek talepte bulunuyor ve en kısa sürede çiftçilerin işleri görülüyor.

2019 yılında oda başkanlığına seçilen Yerköy Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin, yıllardır ilçede faaliyet gösteren odanın en büyük eksikliği olan makine parkını faaliyete geçirerek, çiftçilerin hizmetine sunulmak üzere odaya; greyder, kepçe ve taş toplama makinesi kazandırdı.

ziraat-odasi2-1-597x448.jpg

Alınan iş makinelerinin ilçeye bağlı 60 köyde hizmet verdiğini vurgulayan Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin, tüm çiftçilerin sorunlarına çözüm olacak uygulamayı Yerköy’de hayata geçirdiklerini kaydetti.
Ziraat Odasına kazandırdıkları iş makinelerinin 3 yıldır Yerköy’e bağlı 60 köyde vatandaşın hizmetinde kullanıldığını vurgulayan Başkan Cahit Metin, “Bizler çiftçilerimizi temsilen bu makamlarda bulunuyoruz. Başkanlık adayı döneminde seçildiğim zaman çiftçilerimize ve üyelerimize böyle bir vaatte bulunmuştum. Seçildiğim dönemde hemen çalışma başlatarak odamızın makine parkına iş makinelerini kazandırdık. Burada amacımız çiftçilerimizin sorunlarına çözüm üretmek ve sorunlarını çözmektir. İş makineleri şuan ilçemize bağlı köylerimizde vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Bu konuda çiftçilerimizden de olumlu dönüşler alıyoruz. Çiftçilerimiz işleri olduğu zaman arayış içerisine girmeden odamıza gelerek müracaatta bulunuyor ve en kısa sürede hangi iş makinesine ihtiyacı varsa o iş makinesini biz şoförümüzle birlikte göndererek o çiftçimizin işini çözüme kavuşturuyoruz. Çiftçilerimiz, bizlere ve odamıza gelerek böyle bir hizmetin Yerköy’de kendilerine yönelik veriliyor olmasından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek bizlere teşekkür ediyor. Elbette çiftçilerimizin mutlu ve memnun olmaları bizleri de ayrıca mutlu ediyor.”diye konuştu.

ziraat-odasi-597x448.jpg

Çamdibi Köyü Muhtarı Aydın Savaş, Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin’e teşekkür ederek, “Öncelikle başkanımızı biz çiftçilere yönelik böylesi güzel bir uygulamayı ilçemizde hayata geçirdiği için teşekkür ederiz. Bizim köyümüz ve çevre köylerde bu iş makineleri pek çok çiftçimizin işlerini kolaylaştırdı ve ihtiyaçlarını karşıladı. İl genelinde başka ziraat odalarında bu uygulama var mı bilemiyorum ama ilçemizde yıllardır ilk defa ziraat odasında böyle bir hizmeti biz çiftçiler olarak faydalanabiliyoruz. Köyümüz içme suyu yada herhangi bir vatandaşımızın kepçe ile işi olduğu zaman Ziraat Odamızdan alarak sorunlarımızı çözüyoruz. Bu vesile ile ben Yerköy Ziraat Odası Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi.

Hakan Özer isimli çiftçi de benzer ifadeler kullanarak, “Köyde kepçe ile işimiz vardı, özel bir kepçe tuttuk fakat sonradan yine kepçeye ihtiyacımız oldu. Aklımıza Yerköy Ziraat Odası Başkanlığının kepçesi geldi. Ziraat Odasına giderek talepte bulunduk ve 2-3 içerisinde kepçe geldi ve işlerimizi hallettik. Burada sadece kepçenin yakıtını koyduk. Güzel bir hizmet Başkan Sayın Cahit Metin’e böylesine bir hizmeti sunduğu için teşekkür ediyoruz. İnşallah bu uygulama diğer Ziraat Odalarına da örnek olur.”diye konuştu.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.