Yozgat'tan Ankara'ya uzanan çevrimiçi seminer! Arama vermeden sürdürüyorlar

Yozgat'tan Ankara'ya uzanan çevrimiçi seminer! Arama vermeden sürdürüyorlar

Yozgat Bozok Üniversitesi'nden öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, eğitim seminerlerine ara vermeden devam ediyor.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi'nden öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, eğitim seminerlerine ara vermeden devam ediyor. Son olarak, Ankara'nın tanınan okullarından Zafer Koleji öğretmenleri için düzenlenen çevrimiçi bir seminerde, "TÜBİTAK-2204 Öğrenci Projeleri için İncelikler ve Düşünceler" konusunda bilgi verdi.

Prof. Dr. Böyükata, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin proje tabanlı çalışmalara dahil edilmesinin, onları geleceğe daha donanımlı ve hazır hale getirebileceğini vurguladı. Seminerde öğretmenlere yönelik teşvik edici ve yol gösterici bilgiler paylaşan Böyükata, öğrenci projelerinde aşamaların önemine dikkat çekti.

Programa, Zafer Koleji Ortaokul ve Lise Müdürü Yalçın Tolga Semen'in yanı sıra okulun STEM Bölüm Başkanı Hatice Atasakun'un moderatörlüğünde 45 öğretmen katıldı. Prof. Dr. Böyükata, sunumunda öğrencilerin projelerinde tüm aşamalara dahil edilmesinin önemini vurgulayarak, projelerin formata uygun olması gerektiğini belirtti.

Seminerin sonunda, Okul Müdürü Yalçın Tolga Semen, bilgilerin paylaşıldığı ve önemli soruların cevaplandığı bir buluşma gerçekleştiğini ifade ederek Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya teşekkür etti. Semen, öğrenci projelerinde rehberlik ve danışmanlığın önemine vurgu yaparak, Böyükata'nın verdiği değerli bilgilerin öğretmenler için büyük bir kaynak olduğunu dile getirdi. Prof. Dr. Böyükata'nın aktardığı bilgilerin, öğretmenlerin proje çalışmalarını daha etkili ve verimli hale getirmelerine katkı sağlayacağı belirtildi.

Etiketler :
İlgili Haberler