Yozgat'ta yüzme bilmeyen genç kalmayacak

Yozgat'ta yüzme bilmeyen genç kalmayacak

Yozgat'ın Saraykent ilçesi Kaymakamı Ali Açıkgöz’ün yeni projesiyle Saraykent’teki 1580 öğrencinin tamamına yüzme öğretilecek.

A+A-

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz’ün yeni projesiyle Saraykent’teki 1580 öğrencinin tamamına yüzme öğretilecek.

İlk etapta lise düzeyindeki öğrencilere yönelik başlayan kurslarda, ücretsiz yüzme eğitimi veriliyor. Lise kademesindeki 12 kız, 12 erkek toplam 24 öğrencinin katıldığı eğitimlerin ilki, Saraykent Sultanhanı Termal Oteli’nin Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti.

yuzme.jpg

Profesyonel yüzme eğitmenleri eşliğinde gerçekleşen kursta, çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. Yıl boyunca sürecek olan eğitimlerle, Saraykent’teki bütün gençlerin yüzme öğrenmesi hedefleniyor.

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, çocukların sporun en az bir dalıyla ilgilenmesi için çaba harcadıklarını belirterek: “Genç kardeşlerimizi spora teşvik etmek için her türlü imkanı sağlıyoruz. Ücretsiz yüzme kurslarımızla da Saraykent’in gençlerine, yüzme öğrenme fırsatı sunuyoruz. Ben, bu kardeşlerimizin içerisinden yüzmede büyük başarılar elde edecek sporcular çıkacağına eminim. Gayemiz özgüveni yüksek, ahlak ve erdemiyle herkese örnek olacak gençler yetiştirmek. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımı, özellikle de ilçe milli eğitim müdürlüğümüzü emekleri için tebrik ediyorum.” dedi. 

Yeniufuk