Yozgat'ta yıkım yeniden başladı

Yozgat'ta yıkım yeniden başladı

Yozgat Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alan İş Merkezi Projesi’nin uygulanacağı Hal binasında yıkımlar devam ediyor.

A+A-

Yozgat Belediyesi’nin prestij projeleri arasında yer alan İş Merkezi Projesi’nin uygulanacağı Hal binasında yıkımlar devam ediyor.

Yozgat Belediyesi, kent merkezine ekonomik anlamda ivme katacak bir projeyi daha hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hal bölgesinde bulunan, eski ve kullanışsız işyerlerinin yerine modern iş merkezi inşa edilecek. Bir süre önce ara verilen yıkım çalışmaları yeniden başlandı. Yıkım çalışmalarının bir hafta içerisinde tamamlanarak proje uygulanmasına geçilecek.

Yozgat’ta işadamı kimliğiyle ön plana çıkan ve kent ekonomisine katkı sağlayacak projeleri ön plana çıkaran Belediye Başkanı Celal Köse’nin büyük önem verdiği İş Merkezi Projesi’nin çalışmalarına da başlandı. Esnaflara sağladığı katkı ve desteklerle ‘Esnaf Dostu Başkan’ olarak takdir toplayan Başkan Köse, hal bölgesindeki yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. Esnaflarla da sohbet eden Başkan Köse, özellikle tarihi Çapanoğlu Büyük Cami çevresinde devam eden çalışmalarla birlikte bölgenin cazibesinin artacağına vurgu yaptı.

Yozgat’a estetik mimarisiyle göz dolduracak, kullanışlı bir iş merkezi kazandıracaklarına değinen Başkan Köse, “Bu yıl içerisinde hal bölgesinde bulunan eski kullanışsız hal iş merkezini yıkacak ve yerine estetik mimarisiyle göz dolduran kullanışlı bir iş merkezi kazandıracağız” dedi.

Belediye olarak kentin çehresini değiştirecek projelere imza atacaklarına vurgu yapan Başkan Köse, Hal Bölgesi’nde planladıkları İş Merkezi’nin yaşam merkezine dönüşeceğine dikkat çekti. Başkan Köse, bölgenin sadece ticari bir alan olmasından ziyade vatandaşların yararlanabileceği ticaret ve sosyo-kültürel faaliyetleri destekleyen bir çekim noktası olmasının amaçlandığını vurguladı.

Başkan Köse, kış şartları nedeniyle proje çalışmalarına ara verdiklerini hatırlatarak, “Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenlemesi Projesi ile bir bütün halinde şehrimizin görüntüsüne, ticari faaliyetlerimize ve vatandaşlarımızın sosyal yaşantısına olumlu katkılar sağlayacak olan İş Merkezi Projemiz kapsamında Eski Hal Binası 2. Etap yıkımlarına başladık. Yıkımın tamamlanması ile birlikte estetik görünümlü modern İş Merkezimizin yapımına başlayacağız.

Çapanoğlu Büyük Cami ve çevresinde hayata geçireceğimiz projelerimizle şehrimizin ticaretine katkı sağlarken aynı zamanda vatandaşlarımız için de sosyal alanlar oluşturmuş olacağız. Hal bölgesinde yapılacak İş Merkezimiz aynı zamanda yapısı ve donatılarıyla şehrimizin yaşam merkezi olacak. Hemşehrilerimizle iç içe, dinleyerek, her zaman istişarelerde bulunarak projelerimize yön vermeye devam edeceğiz. Projelerimizi hayata geçirirken hedefimiz akıllı şehircilik uygulamalarıyla Yozgat’ta yaşam kalitesini artırmak” dedi. Başkan Köse, 4 bin metrekare yaklaşık kapalı alanda zemin artı 2 kattan oluşan iş merkezinin bölgenin çehresini değiştireceğini ifade etti. Başkan Köse, “Projemiz geçmiş ve geleceği sentezleyen bir mi mari özellikte olacak. İlk iki katı iş yeri üst katı da ofis olacak şekilde şehrimize yakışır binanın önümüzdeki günlerde ihalesini yapıp startını vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.