Yozgat'ta yerin yüzlerce metre altında çalışıyorlar

Yozgat'ta yerin yüzlerce metre altında çalışıyorlar

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle Akdağmadeni maden ocağını ziyaret etti.

A+A-

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü vesilesiyle Akdağmadeni maden ocağını ziyaret etti. Başkan Yalçın, yeraltı kaynaklarını insanlığın ve ülkemizin hizmetine sunan maden işçilerinin özverili çalışmalarını inceledi.

Başkan Yalçın, ziyaret sırasında maden ocağı şantiye şefi Faruk Sarıkaya'dan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldı. Yüzlerce metre derinlikte gerçekleşen madencilik faaliyetlerinin zorluklarına dikkat çeken Başkan Yalçın, maden işçilerinin fedakarlıkları ve emek mücadelesi ile dünyanın en zorlu mesleklerinden birini yerine getirdiklerini vurguladı.

Başkan Yalçın, işçilerle bir araya gelerek sohbet etti ve onlara kolaylıklar diledi. Maden işçilerinin sadece özel günlerde değil, her zaman yanlarında olduklarını belirten Başkan Yalçın, şunları söyledi: "Yerin yüzlerce metre altında, her türlü zorluğa karşı alın teri dökerek, emek mücadelesi veren maden işçilerimize kolaylıklar diliyorum. Bu ülkenin kalkınmasında önemli katkıları olan madencilerimizin 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nü kutluyor, bu uğurda hayatını kaybeden maden şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum. Halen çalışmakta olan madencilerimize ve ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Başkan Yalçın'ın ziyareti, maden işçilerinin fedakarlıklarını ve emeklerini takdir etmenin yanı sıra, madencilik sektörüne dikkat çekmek adına önemli bir anlam taşıdı. Maden işçileri, ülkemizin ekonomik kalkınmasına büyük katkı sağlarken, Başkan Yalçın'ın destek mesajları sektördeki emekçilere moral ve motivasyon kaynağı oldu.

Etiketler :
İlgili Haberler