Yozgat'ta yatırımlar hız kesmiyor

Yozgat'ta yatırımlar hız kesmiyor

Yozgat merkez ve ilçelerde sağlık yatırımları devam ediyor. Koronavirüs süreci içerisinde sağlık yatırımları hız kesmedi. Yozgat Merkez, Akdağmadeni, Sarıkaya, Saraykent ve Yerköy’de birinci basamak sağlık yatırımları gerçekleştiriliyor.

A+A-

Yozgat merkez ve ilçelerde sağlık yatırımları devam ediyor. Koronavirüs süreci içerisinde sağlık yatırımları hız kesmedi. Yozgat Merkez, Akdağmadeni, Sarıkaya, Saraykent ve Yerköy’de birinci basamak sağlık yatırımları gerçekleştiriliyor.

Yozgat İl Sağlık Müdürü Dr. Fatih Şahin, Sağlık Bakanlığı yatırım programında yer alan sağlık tesislerinin planlanması, proje, ihale ve inşaat çalışmalarının aralıksız devam ettiğini bildirdi. Şahin, korona virüs sürecinde sağlık yatırımlarının tam gaz sürdüğüne dikkat çekti.

Modern ve son teknoloji ile donatılmış sağlık kuruluşlarının Yozgat’a kazandırılacağını ifade eden Şahin, Aile Sağlık Merkezi, Toplum Sağlık Merkezi ve 112 Acil Servis yatırımlarının gerçekleştirileceğini vurguladı.

Yozgat’ta planlanan yatırımların kaliteli, modern sağlık hizmetleri sunumu amacıyla her geçen gün yapımının devam ettiğini vurgulayarak, “Bu çerçevede ihtiyacı olan her bölgede yeni sağlık tesisleri oluşturulması, mevcut sağlık tesislerimizde çağdaş bir görünüme ulaşması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu amaçla, en uç noktalara birinci ve ikinci basamak sağlık hizmetlerini sunacak tesisler yapılmaktadır. Modern sağlık hizmetleri sunumu amacıyla ihtiyacı olan her bölgede yeni sağlık tesisleri oluşturulması, mevcut sağlık tesislerimizde iyileştirmeler yapılarak ilimizde ki her noktada sağlık alanında hızlı bir yenilenme revizyonu başlattık. Yeni sağlık tesislerinin yapımı, hastanelerin tıbbi cihaz kapasitesinin artırılması ve yenilenmesi, hasta yataklarının nitelikli hale getirilmesi gibi hizmetleri yürütebilmek için ödenekler aktarıldı. Sağlık kuruluşlarımız modern imkânlara ve fiziki şartlara haiz, aynı zamanda hizmet sunum kalitesi bakımından da birinci sınıf hastaneler haline getirildi. Sağlık alanında getirilen yeni sistemle koruyucu sağlık hizmetleri yaygınlaştı” diye konuştu.

Yozgat’ta sağlık yatırımları farklı noktalarda hızla devam ettiğinin altını çizen Şahin, Yozgat 5 Nolu Sağlık Ocağı ve Verem Savaş Dispanserinin yeniden inşa edileceğini aktardı.

Şahin, 5 Nolu Sağlık Ocağı’nda görev aile hekimlerinin eski Yimpaş Polikliniği binasında geçici olarak hizmet vermeye başladığını dile getirdi. Şahin, “Verem Savaş Dispanseri eski il sağlık müdürlüğü binasında geçici olarak hizmet verecek. Yıl sonuna kadar mevcut bina yıkılarak yeniden inşa edilecek. Aile hekimlerimiz ve Verem Savaş Dispanseri’nde görevli sağlık personellerimiz modern binada hizmet verecekler” dedi.

Sağlık yatırımlarını koruyucu sağlık hizmetleri, tedavi edici sağlık hizmetleri ve acil sağlık hizmetleri başlığı altında ele alındığına değinen Şahin, sağlık yatırımlarının 450 gün içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.