Yozgat’ta yakın takibe alındı! Uzmanlar kritik bir rol oynadığını vurguluyor

Yozgat’ta yakın takibe alındı! Uzmanlar kritik bir rol oynadığını vurguluyor

Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde okul servislerinde güvenli yolculuk için şoförleri bilgilendiriyor.

A+A-

Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü, öğrencilerin okul servis araçlarında güvenli ve huzur içinde yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla servis sürücülerine önemli uyarılarda bulunuyor. Sarıkaya Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, öğrenci servislerinin güvenliğine yönelik olarak servis şoförlerine çeşitli eğitimler verildiği belirtildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılanaAçıklamada, "Servis şoförlerine hız sınırı, emniyet kemerinin önemi, alkollü araç kullanımının doğuracağı riskler, trafik kural hataları, araç lastiklerinin önemi, okul servislerinde bulunması gereken donanımlar, trafik kurallarına riayet hakkında eğitim verilerek gerekli bilgilendirilmeler yapıldı. Ayrıca okul servis şoförlerinin araçlarındaki tespit edilen eksikliklerinin giderilmesi için de gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır" denildi.

Uzmanlar, bu tür eğitimlerin öğrenci servislerinde yaşanan güvenlik sorunlarını azaltmada kritik bir rol oynadığını vurguluyor. Çocukların okul servisleriyle güvenli bir şekilde taşınmalarının, hem servis şoförlerinin hem de ailelerin sorumluluğunda olduğunu belirtiyorlar.

Sarıkaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün bu önemli inisiyatifi, öğrenci güvenliği konusunda farkındalığın artırılması ve olası risklerin en aza indirilmesi adına büyük bir adım olarak değerlendiriliyor. Öğrenci servislerindeki güvenlik önlemlerinin titizlikle takip edilmesi, çocukların sağlıklı bir eğitim ortamına güvenli bir şekilde ulaşmalarına katkı sağlayacak.