Yozgat'ta vatandaşları heyecanlandıran açıklama yapıldı

Yozgat'ta vatandaşları heyecanlandıran açıklama yapıldı

Yozgat'ta yaşayan dar gelirli aileleri sevindirecek bir haber geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kış aylarında ısınma sorunu yaşayan ailelere yönelik doğalgaz tüketim desteği programını duyurdu.

A+A-

Yozgat'ta yaşayan dar gelirli aileleri sevindirecek bir haber geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kış aylarında ısınma sorunu yaşayan ailelere yönelik doğalgaz tüketim desteği programını duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde hayata geçirilen bu destek programı, ısınma maliyetlerini karşılamakta olan ailelere önemli bir finansal rahatlık sağlayacak.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, doğalgaz tüketim desteği kapsamında ailelere 1500 TL ile 3500 TL arasında değişen ödemeler yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan zammın ardından destek programının daha etkin hale getirildiğini belirtti. Ülke genelindeki ısıl haritaya göre belirlenen destek miktarları, yılda 1500 TL ile 3500 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde, toplamda 383.000 haneye 304.500.000 TL ödeme yapıldı. Bu destek, dar gelirli ailelere sağlanan önemli bir finansal destek olup, ailelerin kış aylarında daha konforlu bir yaşam sürmelerine katkıda bulunuyor.

Doğalgaz desteği ödemeleri devam etmekte olup, maddi sıkıntı içerisinde olan aileler, bu destekten yararlanmak için e-Devlet üzerinden başvuru yapabilirler. Bakan Göktaş, olumlu başvuruların ardından vatandaşların PTT şubelerine giderek faturalarını göstererek destek ödemelerini alabileceklerini belirtti.

Başvuruda bulunabilmek için Türk vatandaşı olmak, e-Devlet şifresine sahip olmak, doğal gazın ulaştığı ilçede ikamet etmek, ön ödemeli veya faturalı doğal gaz abonesi olmak gerekmektedir. Bu şartlara uygun olan aileler, devlet tarafından sunulan bu destekten faydalanarak kış aylarında daha sıcak bir yaşam sürme imkanına sahip olacaklar.

Yozgatlılara sunulan doğalgaz tüketim desteği, dar gelirli aileleri sevindiren bir adım olarak kayda geçerken, devletin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yapılan bu destekler, vatandaşların hayat kalitesini artırmaya yönelik önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

Etiketler :
İlgili Haberler