Yozgat'ta vatandaşlardan tepki! Yetersiz görüyorlar

Yozgat'ta vatandaşlardan tepki! Yetersiz görüyorlar

Yozgat’ta koronavirüs aşısı olan vatandaşlar, aşı çalışmasında Sağlık İl Müdürlüğünü insanları aşı olmaları konusunda yeteri kadar bilgilendiremediğini ifade ediyor.

A+A-

Yozgat’ta koronavirüs aşısı olan vatandaşlar, aşı çalışmasında Sağlık İl Müdürlüğünü insanları aşı olmaları konusunda yeteri kadar bilgilendiremediğini ifade ediyor.

Selahattin Y. isimli vatandaş, iki kez Kovid- 19 aşısı vurulduğunu belirterek, “Sağlık Müdürlüğünü Kovid-19 aşı konusunda yetersiz görüyoruz. Nedenine gelince birkaç yerde arkadaşlarla oturup sohbet ederken sohbete katılanlar oldu. Konu Kovid-19 aşısına geldi. bazı arkadaşların olmadığını ve mecbur kalıncaya kadar da olmayacaklarını söylediler. Aşıya güvenmediklerini ve bu yüzden aşı olmak istemediklerini belirttiler. Burada görev Sağlık Müdürlüğümüze düşmektedir. Bu gibi düşünen ilimizde yüzlerce vatandaşımız var. Burada en büyük görev Sağlık Müdürlüğüne düşerken, müdürlük aşı konusunda yeterince bilgilendirme yapmıyor. Sağlık müdürü başta olmak üzere tüm sağlık görevlilerinin aşı konusunda olumsuz düşünen vatandaşlara ulaşması gerekir. Kovid’e yakalanmış bir hastanın evine gitmek ilaçlarını vermek bir başarı gibi sunulmaması gerekir. Neticede olması gereken rutin bir görev ifa ediliyor.” dedi.

“İLÇELERDEN YOZGAT’A GELEN VATANDAŞLAR YARIM YAMALAK TEDAVİ OLUP GİDİYORLAR

Hastanelerde de çok sayıda hekim açığı olmasından dolayı vatandaşın yeterince sağlık hizmeti alamadığını dile getiren Selahattin Y. “ Hangi hastaneye gidersek gidelim bir sürü hekim açığı var. Bu açığı kapatmakta hastanenin değil Sağlık İl Müdürlüğünün görevidir. İlçelerden Yozgat’a gelen vatandaşlar yarım yamalak tedavi olup gidiyorlar. Yozgat’ta bir göz doktoru görev yapıyor, o da hastalara yetişemiyor. Sorgun ilçesinde ise 3 göz doktoru olduğu söyleniyor. Bu doktorun en az birini Yozgat’ta görevlendirilmesi gerekiyor. Hastaneler arasında da koordinasyon sağlanamıyor.” diye konuştu.

“BUNU SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ GÖRMÜYOR MU?”

Hüseyin A. İsimli vatandaşta benzer ifadeler kullanarak şöyle konuştu:

“Yozgat’ımızda iki hastanemiz var. Birisi Bozok Üniversitesi Araştırma Hastanesi diğeri de Şehir Hastanesi, hastanelere giden vatandaşlarımız memnuniyetsizliklerini sosyal medya hesaplarından akşama kadar dile getiriyor. Bunu sağlık müdürlüğü görmüyor mu? İnsan sağlığı bu kadar ucuz mu? Akdağmadeni’nin bilmem ne köyünden gelen vatandaşımız tedavisini tam anlamıyla yapamadan geri gitmek zorunda kalıyor. Adamın Yozgat’a gelecek durumu var mı?, Parası var mı? Bunları soran yok. İşleminiz yetişmedi, tomografi çekimi için yarın yada haftaya gelin deniyor. Bu sistemin acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. Çevremde aşı olmayan, olmak istemeyen bir sürü insan var. Bu insanların aşı için bilgilendirilmesi ve ikna edilmesi gerekir. Aksi halde bu aşı süreci böyle devam eder.”

Yeni Ufuk Gazetesi

İlgili Haberler