Yozgat'ın o ilçesine kurdular! 400 kişiye ekmek kapısı olacak

Yozgat'ın o ilçesine kurdular! 400 kişiye ekmek kapısı olacak

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde belediye ile önde gelen tekstil firmalarından olan iş birliğiyle TANEKS Giyim ilçede üretime başladı.

A+A-

Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde belediye ile önde gelen tekstil firmalarından olan iş birliğiyle TANEKS Giyim ilçede üretime başladı.

Akdağmadeni ilçesinde, belediyenin büyük destekleri ve Bursa'nın önde gelen tekstil firmalarının katkılarıyla TANEKS Giyim adlı tekstil firması, üretime başladı. Bu yeni tesis, yaklaşık 400 kişiye istihdam sağlayarak ilçeye ekonomik katkı sunmayı hedefliyor.

uretime-basladi-5.jpg

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yatırımcılar Taner Çelik ve Nevzat Uzak ile bir araya gelerek yeni tekstil fabrikasını ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yatırımcıları her zaman desteklediklerini ve ilçede istihdam sağlayacak her türlü girişimin yanında olduklarını belirterek, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yatırımcıların yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Yalçın ayrıca, belediye olarak yaklaşık 3 yıl önce fabrika binasını hazırlayıp tamamladıklarını ve bu tekstil fabrikasının birçok vatandaşa iş imkanı sağladığını belirtti. Yeniden faaliyete geçen fabrikanın, dünya markalarına ihracat yaparak ilçenin ve ülkenin ekonomisine katkı sağladığını vurguladı.

uretime-basladi-3.jpg

Akdağmadeni'nin ekonomik olarak kalkınması ve vatandaşların iş bulması için büyük sorumluluklarının olduğunu belirten Yalçın, "İlçemizde istihdamı artırmak için çaba harcıyoruz. 3 yıl önce kurulmasına vesile olduğumuz tekstil fabrikası bugün yurt dışına ihracat yapan, temiz ve kaliteli üretim yapan büyük bir fabrika haline geldi" dedi.

uretime-basladi.jpg

Fabrika sahibi Taner Çelik, Akdağmadeni'nde büyük bir üretim tesisi kurduklarını ve bayan dış giyim alanında dünya markalarına üretim yaptıklarını söyledi. Belediye Başkanı Nezih Yalçın'a destekleri için teşekkür eden Çelik, fabrikanın yakın zamanda kapasite artırımına gideceğini ve özellikle bayan işçilere istihdam sağlayacaklarını ifade etti.

uretime-basladi-1.jpg

Bu iş fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşların fabrika içerisindeki insan kaynakları bölümüne başvurularını yapabileceklerini belirten Çelik, fabrikanın ilçeye ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.

İleri Gazetesi

 

İlgili Haberler