Yozgat'ta üniversite öğrencilerinin oryantasyon programları devam ediyor

Yozgat'ta üniversite öğrencilerinin oryantasyon programları devam ediyor

Yozgat’ta 18 Ekim Pazartesi günü eğitim-öğretime başlayan Bozok Üniversitesinde, eğitime yeni başlayan öğrencilere dönük olarak düzenlenen oryantasyon programları devam ediyor.

A+A-

Yozgat’ta 18 Ekim Pazartesi günü eğitim-öğretime başlayan  Bozok Üniversitesinde, eğitime yeni başlayan öğrencilere dönük olarak düzenlenen oryantasyon programları devam ediyor.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu, Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu ve Sarıkaya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda düzenlenen oryantasyon programına katıldı.

Rektör Karadağ, burada yaptığı konuşmada; öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Karadağ, “Sevgili öğrenciler Bozok diyarı Yozgat’a, Üniversitemize hoş geldiniz. Salgın döneminde yaşanan kısıtlamalar sizlerle bizi bir süre ayrı bıraksa da nihayet bugün yüz  yüze eğitime başlamaktan dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Dün sayıca azdık. Bugün biraz daha büyüdük. Aramıza, ailemize yeni katılan öğrencilerimiz var. Hepinize aramıza hoş geldiniz demek istiyorum.Yozgat Bozok Üniversitesi, eğitim-öğretimde kalitesiyle, akademik anlamda genç ve dinamik kadrosu, ihtisas üniversitesi olmanın getirdiği ayrıcalıkları ile sürekli büyüyen, kendini yenileyen bir üniversitedir. Artık sizler de bu ailenin birer ferdi olarak sizlere sunulan imkân ve fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyorum. Bizler Üniversite yönetimi olarak görevi devraldığımız andan itibaren ortaya koyduğumuz temel bir hedefimiz vardı. İnanmak başarmanın yarısıdır. İnanan, hedefleri olan, hedefe odaklanan insan başarır demiştik. Ve “Kararlılıkla, Başarıya” yürümeye azmetmiştik. Üniversitemiz bugün geldiği nokta itibariyle her alanda iz bırakacak kalıcı işler yapmaya devam ediyor. Akademyada bilimsel çalışmalarla adından söz ettirirken, ihtisaslaşma alanımız olan Endüstriyel Kenevir’le ilgili olarak ciddi bir mesafe almıştır.” dedi.

HEDEFLERİNİZ HAYALLLERİNİZ OLSUN

Öğrencilere hedefleri ve hayalleri olması tavsiyesinde bulunan Karadağ, “Sizlerin de hedefi, azmi, çabası olan gençler olarak çıktığınız bu yolda başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Hedefleriniz olsun, hayalleriniz olsun. Kararlı olduğunuz vakit aşamayacağınız engel, yapamayacağınız iş yoktur. Yozgat Bozok Üniversitesi sizin ikinci yuvanızdır. Bizleri sizleri büyükleriniz olarak en iyiye, en güzele hazırlamakla yükümlüyüz. Sizleri bir yandan hayata hazırlarken, öte yandan ailenizin huzur ve sıcaklığını da aratmayacak bir yakınlık ve ilgiyi görecekseniz. Deneyimli akademik kadrosu, teknik donanımı ve fiziki altyapısı ile sizleri bu okullardan en iyi şekilde mezun etmenin gayreti içinde olacağız.”diye konuştu.