Yozgat’ta TÜBİTAK bilim söyleşileri devam ediyor

Yozgat’ta TÜBİTAK bilim söyleşileri devam ediyor

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen TÜBİTAK bilim söyleşileri, bilimsel eğitimi teşvik etmeye devam ediyor.

A+A-

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen TÜBİTAK bilim söyleşileri, bilimsel eğitimi teşvik etmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görev yapan Dr. Esra Kızılay, Fatma Temel Turan Bilim ve Sanat Merkezi'nde 7. sınıf öğrencilere ve öğretmenlere yönelik web2.0 destekli sitem etkinlikleri eğitimi düzenledi.

tubitak-bilim-soylesileri-devam-ediyor5.jpg

Eğitimde, öğrencilere interaktif ve uygulamalı bir yaklaşım benimsendi. İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak da bu önemli etkinliğe katılarak öğretmen ve öğrencilere destek verdi. Altınkaynak, Yozgat ilindeki eğitim faaliyetlerine sağladığı katkılardan dolayı Dr. Esra Kızılay başta olmak üzere okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

tubitak-bilim-soylesileri-devam-ediyor6.jpg

Altınkaynak ayrıca, öğrencilerle daha yakından ilgilenmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Erdoğan ile birlikte Yozgat Lisesi pansiyonunu ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında düzenlenen arabaşı etkinliğine katılan İl Milli Eğitim Müdürü, öğrencilerin istek, talep ve önerilerini dinleyerek onların her zaman yanlarında olduklarını vurguladı.

tubitak-bilim-soylesileri-devam-ediyor3.jpg

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, bilimin ve eğitimin önemini vurgulayan bu tür etkinliklerle öğrencilere ve öğretmenlere destek sağlamaya devam ediyor.

tubitak-bilim-soylesileri-devam-ediyor1.jpg

İlgili Haberler