Yozgat'ta tefsir sohbetleri kaldığın yerden

Yozgat'ta tefsir sohbetleri kaldığın yerden

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi pandemi nedeniyle ara verdiğimiz tefsir sohbetleri her hafta Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

A+A-

İlim Yayma Cemiyeti (İYC) Yozgat Şubesi tarafından, pandemi dolayısıyla ara verilen Tefsir sohbetleri kaldığı yerden yeniden başladı.

İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi pandemi nedeniyle ara verdiğimiz tefsir sohbetleri her hafta Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

İYC Necip Fazıl Kısakürek Erkek Ögrenci Yurdu’nda gerçekleştirilen Tefsir Sohbetlerinin ilk konuğu Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Talip Özdeş oldu. Prof. Dr. Özdeş "Fatiha suresinin" okuyarak değerlendirdi.

İYC Yozgat Şube Başkanı Nurullah Nurdoğan, her hafta Çarşamba günleri halka açık bir şekilde Tefsir Sohbetleri’nin gerçekleştirileceğini söyledi.

Nurdoğan, cemiyetin kamu yararına çalışan dernek statüsünde olduğunu, eğitim ve kültür alanında kaliteli ve modern hizmet veren Türkiye’nin köklü ve en güvenilir bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti.

Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyeti'nin ülkenin en köklü ve kamu yararına çalışan sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirterek, 70 yılı aşan bir kurum olarak ülke genelinde ve Yozgat'ta eğitim ve sosyal alanda önemli çalışmalar yaptığını belirtti.

Amaçlarının ülkenin kalkınmasına yararlı ilmi, ahlaki bilgileri yaymak, milli ve manevi kültürel değerleri benimseyen bir toplumun yetişmesine katkı sağlayacak eğitim ve kültür faaliyetlerinde bulunmak olduğunu vurgulayan Nurdoğan, Nurdoğan, İlim Yayma Cemiyeti olarak bir çok alanda faaliyet düzenlediklerine vurgu yaptı. Nurdoğan, özellikle yaz kurslarında öğrencilere yönelik etkinlikler yaptıklarına değindi.

EĞİTİM MERKEZİMİZ HAZIR

İlim Yayma Cemiyeti Gençlik Eğitim Merkezi’nin açılışa hazır hale getirileceğini belirten Nurdoğan, gençler için nezih bir ortam hazırladıklarını kaydetti. Kitap Kafe Projesini uygulayacaklarına değinen Nurdoğan, Gençlik Spor Bakanlığının desteğiyle kitap kafe projesinde son aşamaya geldiği ifade etti. Nurdoğan, “Üniversiteye hazırlanan, ALES’e hazırlanan ne ise sıcak bir ortam hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.
ÇOCUKLAR BİZE EMANET

İYC Şube Başkanı Nurdoğan Marifet Okulu, 2020-2021 dönemi ortaokul kayıtlarının başladığını söyledi. Nurdoğan, Marifet Okulunda Sorumluluğunu Veysel Çekerek’in yapacağını belirterek, 3 asistan ve 3 rehberin görev yapacağını kaydetti.

Nurdoğan, "İlim Yayma Eğitim Merkezimizde başladığımız eğitim faaliyetlerimize bu yıl da devam edeceğiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızla Marifet okulunda buluşuyoruz. Çocuklarımızın sosyal, kültürel ve ahlaki gelişimlerine katkıda bulunmak, kişisel kabiliyetlerini geliştirmelerine yardımcı olacak etkinlikler sunmak ve ailelerin de desteklediği iyi bir arkadaş çevresi oluşturmayı amaçlıyoruz. Marifet Okulu, ortaokul düzeyindeki gençlerimize yönelik yapılan eğitim çalışmalarının ortak adıdır. Marifet okulunda gençlerimize Kur’anı Kerim, ilmihal değerler eğitimi, adab-ı muaşeret, olay-yorum el sanatları gibi dersler verilecek. Ayrıca Musiki, Tiyatro, Tarih, Kültür Gezileri, Meslek Gezileri, Kamplar, Zeka Oyunları, Doğa Yürüyüşleri, Futbol, Oyun Saatleri, Origami, Sosyal Sorumluluk çalışmaları gibi sosyal ve kültürel etkinler gerçekleştirilecek. Amacımız, gençlerimizin ahlaki, sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmak, gençlere ahlak ve ilmihal alanlarında temel dini bilgileri hatırlatmak, kişiye duygu ve düşüncelerini ifade edebilme kabiliyeti kazandırmaktır" dedi.

Başkan Nurdoğan, Marifet Okulu’nun İlim Yayma Cemiyeti Yozgat Şubesi Gençlik Merkezinde, 5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerine 9-12 kişilik sınıflarda 25 hafta süreceğini kaydetti. Nurdoğan, her hafta sonu Cumartesi günü 09.00-13.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek, Marifet Okulu Eğitim Programının bu ay içerisinde başlayacağını ifade etti. 

Yozgat Hakimiyet