Yozgat’ta tam 761 kişi ile görüşme gerçekleştirildi

Yozgat’ta tam 761 kişi ile görüşme gerçekleştirildi

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi uzmanları, aile bütünlüğünün korunması, aile içi ilişkilerin düzeltilmesi ve evlilik işleyişindeki sorunların çözülmesi amacıyla 761 kişi ile görüşme gerçekleştirdi.

A+A-

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi uzmanları, aile bütünlüğünün korunması, aile içi ilişkilerin düzeltilmesi ve evlilik işleyişindeki sorunların çözülmesi amacıyla 761 kişi ile görüşme gerçekleştirdi. İl Müdürü Abdullah Neşeli, ücretsiz aile danışmanlığı hizmetlerinden bugüne kadar 761 kişinin faydalandığını açıkladı.

shm-uzmanlari-761-kisi-ile-gorustu-04.jpg

Neşeli, aile bütünlüğünün güçlendirilmesi, aile içi ilişkilerin düzenlenmesi ve evlilik sorunlarının çözümüne destek sağlamak amacıyla ülke genelinde danışmanlık, eğitim ve farkındalık çalışmalarının yürütüldüğünü vurguladı. İl Müdürlüğü ve 5 Sosyal Hizmet Merkezi uzman personeli aracılığıyla 2012'den beri ücretsiz aile danışmanlığı hizmeti sunulduğunu belirtti. Bu hizmetin, iletişim, problem çözme, çatışma yönetimi, stresle başa çıkma ve çocuk yetiştirme becerileri konularında destek sağladığını ifade etti.

shm-uzmanlari-761-kisi-ile-gorustu-01.jpg

Aile Danışmanlığı Hizmetleri, ailenin değerleri ve hassasiyetleri göz önünde bulundurularak her aileye özelleştirildi. Ayrıca, aile içi iletişim sorunları yaşayan çiftler için 'Aile Danışmanlığı', boşanma sürecindeki çiftler için 'Boşanma Süreci Danışmanlığı' ve bireysel danışmanlık olarak üç farklı başlık altında sunuldu.

Neşeli, hizmetin daha fazla kişiye ulaşması için 2019'dan itibaren e-Devlet sistemi üzerinden "Aile Danışmanlığı Başvuru" ekranı aracılığıyla başvuruların kabul edildiğini söyledi. Bu sayede vatandaşların randevu alarak İl Müdürlükleri ve Sosyal Hizmet Merkezleri'nde aile danışmanlığı hizmeti alabileceğini belirtti. Aile danışmanlığı hizmetlerinin ücretsiz ve erişilebilir olduğunu vurgulayarak, ailelerin sağlıklı ilişkiler kurmalarına ve sorunlarını çözmelerine yardımcı olduklarını kaydetti.

Yeniufuk

İlgili Haberler