Yozgat'ta su sesleri kitaplara eşlik etti

Yozgat'ta su sesleri kitaplara eşlik etti

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde faaliyet gösteren Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) her hafta yeni bir yerde yaptıkları ‘Kitap Sizden Çay Bizden’ etkinliğini bu kez de Kazankaya Kanyonu’nda düzenledi.

A+A-

Sorgun’da faaliyet gösteren Sorgun Gençlik Derneği (SORGED) her hafta yeni bir yerde yaptıkları ‘Kitap Sizden Çay Bizden’ etkinliğini bu kez de Kazankaya Kanyonu’nda düzenledi.

Kitap okuma etkinliğinin yeni adresi muhteşem manzarası ve huzur veren doğası ile Kazankaya Kanyonu oldu. Öğrenciler kitaplarını su sesleri, kuş sesleri ve büyüleyici manzara eşliğinde okudular. SORGED tarafından üç yıl önce başlatılan ‘Kitap Sizden Çay Bizden’ kitap okuma günleri devam ediyor.

‘Kitap ve çay için hep zaman vardır’ sloganıyla başlatılan kitap okuma etkinliği ile gençlere okuma kültürünü kazandırmak ve kitap okuma konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanıyor.

SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, kitap okumayı sürdürülebilir hale getirmek ve sürekli kitap okumayı alışkanlık haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Uğuz, “Bu haftaki ‘Kitap Sizden Çay Bizden’ okuma etkinliğimizi Kazankaya Kanyonun muhteşem manzarası ve huzur veren doğası eşliğinde düzenledik. Bugün Kazankaya Kanyonunun muhteşem doğasıyla, akan suyun şırıltısıyla ve öten kuşların sesiyle okuduk kitaplarımızı. Tamamen doğal patika yollardan gücümüzün yettiğince yürüdük. Yorucu da olsa su şırıltısı ve kuş seslerinin eşliğinde yürümek çok keyifliydi. "Kitap Sizden Çay Bizden" kitap okuma günlerimizle amacımız gençlere okuma kültürünü kazandırmak ve farkındalık oluşturmanın yanı sıra ilimizin keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini de gençlere tanıtmaktır. Keşfedilmeyi bekleyen Kazankaya Kanyonunu kesinlikle görmenizi tavsiye ediyoruz.” şeklinde konuştu.

31072022-62e6504524ac9-default.png

ÖĞRENCİLERDEN YORUMLAR

Öğrencilerden Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliğinden mezun olan Ebubekir Parlak; “Yozgat Sorgunluyum. SORGED’le 2 hafta önce tanıştım. Bu katıldığım ikinci etkinlik oldukça memnunum ve ilerleyen günlerdeki etkinlikleri de kaçırmamayı düşünüyorum. SORGED sayesinde kitap okuyoruz, yaptığımız gezilerle yeni yerler keşfediyoruz ve sosyalleşiyoruz. Sorgun’da böyle imkanlar tanıyan başka bir sosyal kuruluş maalesef yok. SORGED’le yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinden Yozgatlı olan Rumeysa Ağan ise; “Geçen yıl İngilizce kulübü projesi sayesinde tanıştığım SORGED bana çok yararlı bilgiler edinmemi sağladı. Projelerle İngilizcemi geliştirdim. Yabancı insanlarla tanışma fırsatım oldu. Onlara kendi kültürümüzü aktarma fırsatımız oldu. Bizlerin de onların kültürlerini öğrenme imkânımız oldu. Katıldığım proje okuduğum bölüm de kendimi geliştirmeme büyük katkı sağladı. Bugün de Kazankaya’yı gezdik kitaplarımızı bu doğal güzelliğin içinde, su sesleri eşliğinde okuduk. Doğa yürüyüşü yaptık. SORGED, Yozgat’ta bu tür etkinliklerle sosyalleşebileceğimizi gösterdi bizlere. Bugünde çok eğlendik” diye konuştu.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.