Yozgat'ta soğuk havalarda sakın böyle dışarı çıkmayın!

Yozgat'ta soğuk havalarda sakın böyle dışarı çıkmayın!

Yozgat'ta kış mevsiminin etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte berberler, soğuk hava koşullarının saç sağlığını olumsuz etkileyebileceği konusunda vatandaşları uyardı.

A+A-

Yozgat'ta kış mevsiminin etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte berberler, soğuk hava koşullarının saç sağlığını olumsuz etkileyebileceği konusunda vatandaşları uyardı. Berberler, özellikle kapüşon ve berelerin tekrar moda olmasıyla birlikte, saç modellerinin değişebileceğini belirtti.

Kış aylarında saç sağlığına yönelik önemli tavsiyelerde bulunan berberler, soğuk havanın etkisiyle uzun saç kullanımının arttığını ve bu durumun tıraş sürelerini uzattığını ifade etti. Bazı müşterilerin tıraş sürelerini bir aydan daha uzun bir periyoda çıkardığını söyleyen berberler, bu durumun işlerinde düşüşlere neden olduğunu belirtti.

bere-kullanimina-dikkat-edilmeli-2.jpg

Berberler, özellikle kış aylarında şapka ve bere kullanımına dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Kalitesiz şapkaların saçlara ve saç derisine zarar verebileceğini belirten berberler, şu uyarılarda bulundu: "Şapka kullanmak saçları kırabilir ve havasız bırakabilir. Kalitesiz şapkalar saça zarar verebilir, bu yüzden dikkatli seçilmeli. Kış aylarında vax, jöle ve sprey kullanırken, şapka takanlar en azından her gece saçlarını yıkamalı. Yıkamamak saçları gece sürtünmenin etkisiyle zarar görmeye açık hale getirebilir. Şapka ve bere kullanırken saç çıkış yönlerine dikkat edilmeli."

Berberler, kış aylarında saç sağlığına özen gösterilmesi gerektiğini ve bu basit önlemlerle saçların şeklinin bozulmasının önlenebileceğini vurgulayarak vatandaşları bilinçli davranmaya çağırdı.

Etiketler :
İlgili Haberler