Yozgat’ta skandal olay! Tam 7 saat bekletmişler

Yozgat’ta skandal olay! Tam 7 saat bekletmişler

Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde skandal bir olay yaşandı. Ankara’da yaşayan 2 çocuk babası 40 yaşındaki Seyfullah Seyhan adeta hayatının şokunu yaşadı.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde skandal bir olay yaşandı. Ankara’da yaşayan 2 çocuk babası 40 yaşındaki Seyfullah Seyhan adeta hayatının şokunu yaşadı.

HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI

Ankara'da yaşayan ve ameliyat olmak için memleketi Yozgat’a gelen Seyfullah Seyhan, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne 9 Şubat tarihinde kasık fıtığı şikayeti ile hastaneye başvurmuş, tüm tetkikleri ve tahlilleri yapıldıktan sonra kasık fıtığı ameliyatı için gün verildi. Sabah hastaneye gidip ameliyat için hastaneye girişi ve yatışı yapılan, ameliyat kıyafeti giydirilen ve damar yolu açılan adam, doktorun ameliyata gelmemesiyle büyük şok yaşadı.

Yozgat Bozok Üniversitesi Genel Cerrahi Doktor Öğretim Üyesi Mehmet Kağan Katar'a 9 Şubat tarihinde başvurduğunu, tüm tetkiklerin yapılıp muayeneden sonra doktor Katar'ın 16 Şubat 2021 tarihine ameliyat günü verildi.

17022021-602d774ed21f8.jpg

DAMAR YOLU BİLE AÇILMIŞ

Bunun üzerine Seyhan, Ankara'da ki iş yerinden izin alıp, dün sabah erkenden hastaneye geldi. Seyhan, elindeki kaşeli belgeleri gösterdikten sonra ameliyat için, kıyafetleri giydirildi, damar yolu açıldı ve yatışı yapıldı.

Yaklaşık 7 saat bekleyen ve kendisinden sonra gelen hastaların ameliyata girip çıktığını gören Seyhan, neden ameliyata alınmadığını sorduğunda, doktor Katar; "Önemli ameliyatlarım var, seni öğleden sonra alacağım" demesinden saatler sonra hemşirenin odaya gelerek kendisine "doktor Katar sizi ameliyat edemeyecek, doktorumuzun en yakın ameliyat tarihi üç gün sonra 19 Şubat 2021'dir diyerek hastaneden çıkış işlemlerinin yapılmasının gerektiğini söylenmesi üzerine, büyük şok yaşayan ve ameliyat olamadan hastaneden çıkan Seyhan, "Bu zaman zarfında çektiğim acılar beni hayli rahatsız etti. Dokturun dekan yardımcısıyım diye hastanede kimseyi dinlemeyen, keyfi hareketleriyle etrafını rencide eden doktorlar istemiyoruz, beni saatlerce beklettiler,  mağdur edildim, başka hastalar bu şekilde mağdur edilmesin” diye konuştu.

İlgili Haberler