Yozgat'ta siyaset kazanı fokur fokur kaynıyor! Gövde gösterisi yaparak adaylığını ilan etti

Yozgat'ta siyaset kazanı fokur fokur kaynıyor! Gövde gösterisi yaparak adaylığını ilan etti

Boğazlıyan İlçe Teşkilatı, 26 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Başkanlığı seçimleri öncesinde Aday Ahmet Peker'e desteklerini açıkladı.

A+A-

Boğazlıyan İlçe Teşkilatı, 26 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat İl Başkanlığı seçimleri öncesinde Aday Ahmet Peker'e desteklerini açıkladı.

CHP Boğazlıyan İlçe Başkanı Levent Özer, Peker'in liderliğindeki değişimin önemine vurgu yaparak, "Değişimde her zaman hayır vardır. Peker’in farklı bakış açısı, yönetim şekliyle farkı fark edilecek. Peker’le yeni bir rüzgar yakalayacağımıza inanıyoruz. Kazanan sadece Ahmet Peker değil, Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır" dedi.

26 Eylül 2023 Salı günü yapılacak olan CHP Yozgat İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan Ahmet Peker'e olan destek, CHP camiasında büyük bir heyecana neden oluyor. Parti içindeki farklı kademelerde görev almış ve her görevinde parti bayrağını zirveye taşımış olan Peker'in İl Başkanlığına aday olması, CHP'nin yeniden dirilişi için bir fırsat olarak görülüyor.

1-250.jpg

İlçe ziyaretlerinde delegeler ve partililer tarafından coşkuyla karşılanan Ahmet Peker'in İl Başkanı olması durumunda kazananın tüm ilçeler ve CHP olduğunu belirten partililer, "Genç, dinamik, tutarlı, kararlı, istikrarlı bir siyasetçi olan Sayın Ahmet Peker’e desteğimiz tamdır. 26 Eylül günü eksiksiz Yozgat’a giderek desteğimizi verecek ve Peker’i İl Başkanı olarak seçeceğiz" şeklinde konuştular.

Boğazlıyan İlçe Teşkilatı, İlçe Başkanı Levent Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İl Başkan Adayı Ahmet Peker, yerel gazete haber merkezini ziyaret ederek açıklamalarda bulundular. İlçe Başkanı Levent Özer, Ahmet Peker’in İl Başkanlığı ile Cumhuriyet Halk Partisi'nin yeni bir rüzgar yakalayacağına inandıklarını ifade ederek, kazananın sadece Peker değil, tüm ilçeler olduğuna dikkat çekti.

Özer, "Değişimde her zaman hayır vardır" diyerek açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "26 Eylül’de İl Başkanlığı seçimini yapacağız. Adayımız Ahmet Peker’i destekleme konusunda Boğazlıyan olarak tek vücuduz. Başarılı bir İl Başkanı olacağına inanıyoruz. Farklı bakış açısı, yönetim şekliyle farkı fark edilecek. Peker’le yeni bir rüzgar yakalayacağımıza inanıyoruz. İlk defa Yozgat Merkez dışında bir İl Başkanımız olacak. Değişimde her zaman hayır var. Birlikte çalıştık, buradaki faaliyetlerini çok iyi biliyoruz. Yozgat’ta partimizi layıkıyla temsil edeceğine inanıyoruz."

2-487.jpg

Parti içi seçimlerin kazanan veya kaybedenin olmadığını, sadece görev değişimi olduğunu belirten Özer, "Burada partimiz kazanır. Ahmet Peker’in kazanmasıyla partimizin kazanacağına inanıyoruz. Kendisi partinin çekirdeğinden gelen, girişimci bir siyasetçi. Genç, dinamik, çalışkan bir İl Başkanı hepimiz için bir kazanç olacaktır" dedi.

Ahmet Peker'in İl Başkanlığı adaylığı, CHP'nin Yozgat ilinde yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor ve parti içinde büyük umutlarla karşılanıyor.

 

İlgili Haberler