Yozgat'ta Selahattin Şenliler'den sonra o koltuğa oturacak isim belli oldu

Yozgat'ta Selahattin Şenliler'den sonra o koltuğa oturacak isim belli oldu

25 Aralık 2020 tarihinde koronavirüse yenik düşen Merhum Selahattin Şenliler’den sonra Yeminli Mali Müşavirlik koltuğunu Ali Rıza Şehitoğlu doldurdu.

A+A-

Muhasebe ve mali müşavirlik mesleğinin zirvesi olan Yeminli Mali Müşavirlik koltuğunu Ali Rıza Şehitoğlu doldurdu.

25 Aralık 2020 tarihinde koronavirüse yenik düşen Merhum Selahattin Şenliler’den sonra Yozgat’ın 2. Yeminli Mali Müşaviri olma özelliğine sahip olan Şehitoğlu, Selahattin Şenliler’in vefatı ile Yozgat İl Genelinde eksikliği hissedilen ve bu yüzden il dışından hizmet alınmasına neden olan koltuğu doldurmuş oldu.

sehitoglu-aliriza-e1633103368544.jpg

Şehitoğlu, 1995’ten bu tarafa Yozgat’ta Yeminli Mali Müşavir olmayı hak eden ve bu unvanı taşıyan ilk kişi oldu.

Gazi Üniversitesi Maliye ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümleri mezunu olan Yeminli Mali Müşavir Ali Rıza Şehitoğlu, bir süre özel sektörde çalışmış ve mesleki deneyimini artırmıştı. 2005 yılından itibaren SMMM olarak Yozgat’ta iş dünyasına hizmet eden, mesleğindeki disiplini ve çalışkanlığı ile bilinen Şehitoğlu 2021 Ağustos ayı içerisinde yapılan Yeminli Mali Müşavirlik sınavlarında başarılı olarak, Yeminli Mali Müşavir olmaya hak kazandı.

Yeminli Mali Müşavir Ali Rıza Şehitoğlu’da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duygularını şu şekilde dile getirdi:“An itibari ile YMM sınav sürecini tamamlamış Yeminli Mali Müşavir olmuş durumdayım. Bu 4 yıllık süre içerisinde öncelikle eşime kurs hocalarıma sınav grubundaki tüm arkadaşlarıma Yozgat SMMO Odasına teşekkür ediyorum.”

Yeni Ufuk