Yozgat'ta şehitlerimizin isimleri burada yaşatılacak!

Yozgat'ta şehitlerimizin isimleri burada yaşatılacak!

Yozgat'ta vatan için şehit olan kahramanlarımızın isi açılışı yapılan kütüphanelerde yaşatılacak.

A+A-

Yozgat Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda Atatürk Anadolu Lisesi’nde Şehit Piyade Astsubay Çavuş Hasan Aydın Kütüphanesi ve  İmam Hatip Ortaokulu’nda Şehit Polis Yusuf Çelik adına açılışı yapılan kütüphaneler ile şehitlerimizin adı yaşatılacak.

kutuphane7.jpg

Her iki okulda düzenlenen programa; Yozgat Valisi Ziya Polat, İl Jandarma komutanı Jandarma Albay Halil Başer, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Hasan Aydın’ın Annesi Fatma Aydın, kız kardeşi ve teyzesi ile Şehit Polis Yusuf Çelik’in babası Arslan Çelik ve yakınları katıldı.

kutuphane6.jpg

ŞEHİT ANNEMİZİN İSTEKLERİ BİZİM İÇİN EMİRDİR

Vali Ziya Polat Atatürk Anadolu Lisesinde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, şehit ailelerinin  isteklerinin kendileri için emir olduğunu söyledi.

Vali Polat, “Bu devlet, millet, bayrağımız, dinimiz, ezanımız için şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimize rahmet diliyorum.  Evlat acısı zor. Annemizin 83 Milyon evladı var artık. Hepimiz birer evladıyız. Annemizin istekleri bizim için emirdir. 2 gün öncede Suriye’nin kuzeyinde şehitlerimiz var. Onları da rahmetle anıyoruz. Allah ailelerine sabır versin. Bu topraklar üzerinde oyunlar oynanıyor. Oynanmaya devam edecek. İmanlı ve inançlı nesillerimizi yetiştiren analarımız babalarımız ve öğretmenlerimiz var. Aynı iman ve inançla yetiştireceğimiz nesillerimiz var. Akademik başarılar illa ki olacak ama imanlı inançlı nesiller yetiştirerek bu devlete, bu millete hizmet edecek çocuklar yetiştirmemiz lazım. Devletimizin emrinde, milletimizin hizmetinde nesiller yetiştirmemiz lazım. Bu kütüphanenin yapılmasında büyük emek harcayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim bizi aziz şehitlerimize mahcup etmesin.”dedi.

kutuphane4.jpg

BİZ ZALİME YAVUZ, MAZLUMA YUNUS OLAN BİR MİLLETİZ

Vali Polat, İmam Hatip lisesindeki programda yaptığı konuşmada ise, aziz şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını belirterek, gazilere de hayırlı ömürler diledi.

kutuphane5.jpg

Vali Polat, “Bu devlet için, bu bayrak için toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı sağlıklı ömürler diliyorum. En zoru evlat acısı. Ne mutlu ki vatan, millet ve ezan sevgisi ile yetiştirilmişler. Tüm anne babaların ellerinden öpüyorum. Allah onlardan razı olsun. Bu millet özel bir millet. Bu millet dünyaya adaleti dağıtmak üzere yaratılan bir millet. Biz zalime yavuz, mazluma yunus olan bir milletiz. Bizler yavrularımız bu iman ve inanç ile yetiştiriyoruz. Bu iman ve inançla evlat yetiştiren anne babalarımıza minnetlerimi sunuyorum. Umarım yeni neslimizi de aynı iman ve inançla yetiştirebiliriz. Her daim söylediğimiz gibi şehit ailelerimize her zaman kapımız açık. Şehitlerimizin adını gönüllerimize akıllarımıza kazıdık. Okullarımıza, kütüphanelerimize de isimlerini veriyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

kutuphane3.jpg

Şehit Piyade Astsubay Çavuş Hasan Aydın’ın annesi Fatma Aydın ise,”Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yavrumun adını unutmadıkları için özellikle teşekkür ederim. Bizleri unutmadılar, her zaman yanımızdalar.”dedi.

kutuphane2.jpg

Şehit Polis Memuru Yusuf Çelik’in babası Arslan Çelik ise oğlumun tüm hayalinin polis olmak olduğunu belirterek, “Üniversiteyi bitirip öyle polis olmasını istemiştik. Üniversite üçüncü sınıfta yine polislik sınavlarına girdi. Son senesi kaldığını söyledik ve okulunu bitirmesini istedik. Diplomasını aldıktan sonra geldi annesi ve bana ‘Benim hayalim polis olmak’ dedi.

kutuphane3.jpg

Bizde yolun açık olsun dedik ve böylelikle polisliğe müracaat etti. Aydın’da Polis Meslek Yüksekokuluna girdi. 6 ay eğitim aldıktan sonra 1 gün bizim yanımızda kaldı ertesi gün Gaziantep’e görev başına gitti. O çok mutluydu. Şehit olmadan 6 ay önce evimizin balkonunda otururken ‘Benimde düğünüm olacak bu bahçe almayacak” dedi. Evladım ve arkadaşları kendilerini şehitliğe adamışlardı. Ay yıldızlı üniformamı giydim şerefli bir Türk Polisiyim demişti bize. Bu kütüphanenin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından şehit aileleri ve protokol üyeleri tarafından şehitlerimizin adının yaşayacağı iki kütüphanenin de açılışı gerçekleştirildi. 

Yeniufuk