Yozgat'ta seferberlik sürüyor! Yoğun ilgi gösteriliyor

Yozgat'ta seferberlik sürüyor! Yoğun ilgi gösteriliyor

Yozgat Şehir Hastanesi, "Milli Ağaçlandırma Seferberliği" kapsamında 500 fidanı toprakla buluşturdu.

A+A-

Yozgat Şehir Hastanesi, "Milli Ağaçlandırma Seferberliği" kapsamında 500 fidanı toprakla buluşturdu.

Yozgat Şehir Hastanesi, çevre ve doğa bilincini artırmak amacıyla düzenlenen "Milli Ağaçlandırma Seferberliği" kapsamında gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine ev sahipliği yaptı. Hastane bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Yozgat Vali Yardımcısı Türker Çağatay Halim, Başhekim Uzman Dr. Mustafa Kozan, hastane yönetimi ve personeller yoğun ilgi gösterdi.

500-fidan-toprakla-bulusturuldu-1.jpg

Fidan dikim etkinliğinde konuşan Başhekim Uz. Dr. Mustafa Kozan, ormanların sağlık için önemli olduğuna vurgu yaparak, "Milli ağaçlandırma seferberliği kapsamında hastanemiz bahçesinde fidanları toprakla buluşturduk. Ağaçlandırma, her bireyin sorumlulukları arasında bulunmanın yanı sıra, mesleğimizle de yakından ilintilidir. Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelen etkinliğimize Yozgat Vali Yardımcımız Sayın Türker Çağatay Halim'in de katılımıyla 500 fidanı toprakla buluşturduk. Vali Yardımcımız Sayın Türker Çağatay Halim’e katılımları için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Etkinlikte Vali Yardımcısı Türker Çağatay Halim, hastane yönetimi ve personeller tarafından fidan dikimine katılarak, ilk can suyu verilen fidanlara kendi isimleriyle hazırlanan künyelerle özel bir anlam kattılar.

Bu anlamlı etkinlik, çevre duyarlılığını artırmak, ağaçlandırma bilincini yaymak ve toplumun birlik içinde doğa için sorumluluk almasını teşvik etmek adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

İlgili Haberler