Yozgat'ta seçim kazanı kaynıyor! Belediye Başkanlığı için görevinden ayrılacağını açıkladı

Yozgat'ta seçim kazanı kaynıyor! Belediye Başkanlığı için görevinden ayrılacağını açıkladı

Kadışehri İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Aksoy, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde AK Parti'den Belediye Başkanı aday adayı olmak amacıyla görevinden ayrılacağını açıkladı.

A+A-

Kadışehri İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Aksoy, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde AK Parti'den Belediye Başkanı aday adayı olmak amacıyla görevinden ayrılacağını açıkladı. Türkiye'nin 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için hazırlıklarını sürdürdüğü bu dönemde, Aksoy'un aday adaylığı, yerel siyasette önemli bir gelişme olarak kayda geçti.

Kadışehri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Aksoy, veda toplantısında okul müdürleri ve müdür yardımcıları ile bir araya geldi. Toplantıda, 4 yıl süresince ilçede yürütülen eğitim çalışmalarını değerlendiren Aksoy, 2024 Mahalli İdareler Seçimleri'nde AK Parti'den Belediye Başkanı Aday Adayı olma kararı nedeniyle görevinden ayrılacağını açıkladı.

aksoy-gorevinden-ayriliyor-1.jpg

Aksoy, duygusal bir atmosferde gerçekleşen vedalaşma toplantısında, "Mevcut görevimden ayrılacağım için müdür ve müdür yardımcılarımızla son toplantımızı gerçekleştirdik. Görev yaptığım 4 yıl süresince ilçemizde yürütmüş olduğumuz çalışmaları değerlendirdiğimiz toplantımızın ardından mesai arkadaşlarımla vedalaştık. 2019 yılından itibaren teşrik-i mesaide bulunan şube müdürlerime, okul müdürlerime, müdür yardımcılarıma ve diğer çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Öte yandan, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Kadışehri ilçesindeki siyasi dengelerin nasıl şekilleneceği merak konusu oldu. Aksoy'un aday adaylığı, belediye başkanlığı için mücadele edecek isimler arasında dikkat çekecek gibi görünüyor. Yerel seçimler, ilçe ve beldelerde siyasi arenada yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.

İlgili Haberler