Yozgat’ta sayılarının arttırılması için çalışmalar devam ediyor

Yozgat’ta sayılarının arttırılması için çalışmalar devam ediyor

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Kreş ve Kadın Kooperatiflerinin önemini vurguladı.

A+A-

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Kreş ve Kadın Kooperatiflerinin önemini vurguladı.

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, il genelindeki kreş ve gündüz bakımevleri ile kadın kooperatiflerinin toplumun gelişimine büyük katkı sağladığına dikkat çekti. Neşeli, bu konudaki önemli çalışmaları yerinde incelemek amacıyla Bizim Ev Kreş ve Gündüz Bakımevi ile Akdağmadeni Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini ziyaret etti ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Neşeli, yaptığı açıklamada, kreş ve gündüz bakımevlerinin erken çocukluk dönemi gelişimine büyük katkı sağladığını belirterek, "Kreş ve gündüz bakımevlerinde sunulan eğitim, çocuklarımızın yetişkinlik döneminde daha üretken ve verimli bireyler olmalarına olanak tanır. Bu eğitim, çocukların potansiyellerini keşfetmelerini kolaylaştırır. Ayrıca, kreş ve gündüz bakımevleri, çalışan ebeveynlerin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri önemli bir destek sunar. İlimizde bu tür kurumların sayısının artırılması için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

abd-1024x577.jpg

Ayrıca, Neşeli, kadın kooperatiflerinin bölgesel kalkınma ve dezavantajlı bölgelerde bireylerin güçlenmesi açısından önemli faydalar sunduğunu vurguladı. Neşeli, "İlimizdeki kadın kooperatiflerinden biri olan Akdağmadeni Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan güçlenmelerine katkı sağlarken, yerel ekonomilerin sürdürülebilirliğine de katkıda bulunuyor. Bu bağlamda kooperatifin satış mağazasını ziyaret ederek, emekleri için teşekkür ettik" şeklinde konuştu. Neşeli'ye ziyaretlerde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personelleri de eşlik etti.

 

İlgili Haberler