Yozgat'ta sağlıkçılardan tatbikat

Yozgat'ta sağlıkçılardan tatbikat

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Saraykent Devlet Hastanesi personellerinin katılımı ile HAP Tatbikatı gerçekleşti.

A+A-

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Saraykent Devlet Hastanesi personellerinin katılımı ile HAP Tatbikatı gerçekleşti.

Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Afet Birimi tarafından Türkiye’de ve Yozgat’ta meydana gelecek afetlere karşı önceden önlem almak afetlere karşı hazırlık yapmak ve personeli bilgilendirmek amacı ile Saraykent İlçe Devlet Hastanesinde; Hastane Afet Planı (HAP) kapsamında Tüm hastane personellerinin katılımı ile Otobüs Kazası konu saha tatbikatı ve masa başı tatbikatı yapıldı.

İl Sağlık Müdürü Fatih Şahin “Her hizmet grubunun kendi planlarına uygun olarak, senaryo gereği ilimizde meydana gelen hadise, İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulunca olayın sıfır dakikasından itibaren verilen talimatlar ile hizmet gruplarının müdahale yöntemleri yine bizzat Hizmet Grup Yöneticileri tarafından anlatıldı. Tatbikatta İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi ve hizmet grupları arasında ayrıca hizmet gruplarının da kendi arasında oluşturacağı koordinasyonun yanı sıra tatbikata katılan hizmet grup yöneticileri, oluşturulan senaryo çerçevesinde olay yönetiminde doğru harekât tarzlarını uygulayarak farkındalık sağlanmıştır” denildi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.