Yozgat'ta özel yetenekli çocuklar için harekete geçildi

Yozgat'ta özel yetenekli çocuklar için harekete geçildi

Sorgun Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen “Özel Yetenekli Çocuklar Çalıştayı” Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

A+A-

Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’nın beraberinde Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Öcal, Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Şube Müdürleri Yılmaz Karaalp, Coşkun Bölükbaşı, Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. D. Duygu Kılıç, Bozok Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Kurnaz, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Mertol, il geneli ve Konya Bilim Sanat Merkezleri müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Çalıştayda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, “Asliyetiyle bütün çocuklarımız varlığıyla değerli, özel ve biriciktir. Nasıl ki, kâinatta bir denge var ise, kâinatın eksenindeki insanın yaratılışında da yetenekler beceriler itibariyle bir denge vardır. Bu durum toplumda herkesin birbirine iş gördürebilmesi için bir sonuçtur. Bu bağlamda; ortalama yeteneklere sahip bireylerden farklı olarak daha baskın yetenekleri olan öğrencilerimizin yetişmeleri için gerekli ortamları hazırlamak önceliklerimizdendir. Bu nedenle Bakanlığımızca özel yetenekli çocuklarımızın eğitimi için açılan eğitim kurumları ve alt yapısına dönük çalışmalar hızla devam etmektedir. Bu kapsamda; ilimizde 2017 yılında 1 tane olan Bilim ve Sanat Merkezi 4'e çıkarılmıştır. Ayrıca 4 tane de Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz mevcuttur. Bilim ve Sanat Merkezlerimizde 270 özel yetenekli öğrencimiz eğitim görmekte ve 41 yönetici ve öğretmenimiz görev yapmaktadır. Öğrencilerimizin baskın yetenekleri doğrultusunda yetişmesi için alt yapı çalışmaları ile birlikte onların ve velilerimizin motivasyonu için de azami gayret sarf edilmektedir. Bu gayretin bir nişanesi olarak yapılacak bu çalıştaya emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür eder, verimli bir çalıştay olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.