Yozgat'ta önce istişare sonra hizmet

Yozgat'ta önce istişare sonra hizmet

Yozgat'ta geniş kapsamlı koordinasyon ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

A+A-

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, istişare mekanizmasını harekete geçirerek ortak akılla hizmet ürettiklerini belirterek, istişareye dayalı yönetim anlayışıyla hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yapıldığını söyledi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kamu kurum müdürleri ile düzenlediği toplantıda, belediyenin yürüttüğü hizmet ve projeler ile ileriye dönük hazırlanan projeler hakkında bilgi verdi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Vali Ziya Polat’la birlikte kurum müdürleri ile bir araya gelerek “Geniş Kapsamlı İstişare Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirdi.

Başkan Köse, “Şehrimize uyum içerisinde hizmet ettiğimiz başta Valimiz Sayın Ziya Polat olmak üzere tüm kurum müdürlerimize kıymetli katkıları için teşekkür ediyorum. Hizmetkarı olduğumuz hemşehrilerimiz için aşkla, canla, başla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya Yozgat Valisi Ziya Polat, il müdürleri ve kurum temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Köse, belirli aralıklarla düzenledikleri istişare toplantılarıyla hizmet vizyonlarını güncelleyip, yol haritası belirlediklerini belirtti.

Başkan Köse, istişare toplantılarında her kurumun ortak bir paydada buluştuğunu belirterek birlik ve beraberliğin daha iyi pekiştiğini vurguladı.

Başkan Köse, Valilik ve diğer kurumlarla işbirliği ve istişarenin büyük önem arzettiğinin altını çizdi. Belediyenin üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getireceğinin altını çizen Başkan Köse, ilgili kurumların, bilgi, deneyim ve tecrübelerinden faydalanacaklarını belirtti.

Başkan Köse, “Bizim tek derdimiz, gayemiz, Yozgat’a, vatandaşlarımıza hizmet etmek. Bunun için yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerde istişareyi ön planda tutuyoruz. Yaklaşık iki senedir bu şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bundan sonra da istişare odaklı çalışmaya devam edeceğiz. Taleplerin tamamına yüzde yüz olumlu cevap veremiyoruz. Belediye olarak, taleplerin tamamına yakınını yerine getirmiş bulunmaktayız. Bundan sonraki süreçte de acil olarak çözülmesi gereken sorunlarını belirli program dahilinde gidereceğiz” dedi.

Yozgat Valisi Ziya Polat ise yerinde tespit, yerinde çözüm ile taleplerinin belirlenerek kamu hizmetlerinin herhangi bir aksamaya meydan verilmeden sunulacağını ifade etti.

Vali Polat, istişare toplantılarının hizmet akışının sağlanmasında önemli olduğuna vurgu yaparak, yerel yönetimlerle her zaman uyum içerisinde olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Vali Polat, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulması ve istişare mekanizması oluşturulmasının Yozgat’a katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.