Yozgat’ta okulların açılması için hazırlıklar sürüyor

Yozgat’ta okulların açılması için hazırlıklar sürüyor

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında, video konferans sistemi üzerinden 2021-2021 eğitim öğretim yılı hazırlık süreçleri toplantısı yapıldı.

A+A-

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında,  İl Müdürlüğü Yöneticileri eşliğinde, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez okul Müdürleri katılımıyla video konferans sistemi üzerinden 2021-2021 eğitim öğretim yılı hazırlık süreçleri toplantısı yapıldı.

Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen genelge doğrultusunda eğitim kurumlarının hangi şartlarda açılacağı ve salgın süreci nedeniyle dikkat edilmesi gereken konular görüşülerek kararlar alındı.

PLANLAMA YAPILIYOR

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, sınıf içi havalandırma, maske, mesafe, hijyen kuralları, dezenfekte işlemleri, ortak kullanım alanları ve okul çevresi temizliği konularında uyarılarda bulunarak, öğrenciler için sağlıklı ve hijyenik bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerinin eksiksiz yürütülmesi için gereken çalışmanın planlanarak yapılmasını istedi.

TALEP VE ÖNERİLERİ DİNLEDİ

Önceliğin çocuklarımızın sağlığını korumak olduğunu dile getiren Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyerek, fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıya katılan ve eğitime destek sağlayan herkese teşekkür eden Yazıcı, 2021-2022 eğitim öğretim yılımızın tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyerek, toplantıyı sonlandırdı.