Yozgat'ta okul servis şoförlerine uyarı

Yozgat'ta okul servis şoförlerine uyarı

Aydıncık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılı okul servis şoförleri eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

A+A-

Aydıncık İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü tarafından 2022-2023 eğitim öğretim yılı okul servis şoförleri eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emir Alan,  İlçe Jandarma Komutanlığı ve  İlçe Emniyet amirliği ve  eğitim görevlilerinin de katılımı ile düzenlene toplantıya; okul müdürleri,okul aile birliği başkanları ve okul servis şoförleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Akyol, yaptığı konuşmada; çocukların eğitiminin sadece okulda değil, yaşadıkları her alanda olduğunu belirtti. Akyol, “Taşıdığımız çocuklara kendi çocuğumuz gibi özen göstermeliyiz çünkü en değerli varlıklarımız çocuklarımızdır. Bu nedenle servis sürücülerimizin hem davranışlarında daha dikkatli olmaları hem de trafik kurallarına  uymaları gerekir. Allah ‘a şükür şuana kadar kaza olmamıştır. İnşallah bundan sonrada olmaz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Emir Alan’da  Temel eğitim okullarında 120 öğrencinin 11 araçla, ortaöğretim okullarına 187 öğrenci  13 araçla taşındığını ifade etti.

Daha sonra; İlçe Emniyet Amirliğinden Alperen Bıyık tarafından okul servis araçları ve şoförlerin uyması gereken kurallar ve mevzuat bilgileri konularında sunum gerçekleştirdi.

Yeniufuk