Yozgat’ta okçuluk gelişiyor!

Yozgat’ta okçuluk gelişiyor!

Yozgat’ta son yıllarda büyük ilgi duyulan okçuluk, spor dalı olmanın yanı sıra yeni bir hobi alanı olarak da büyük ilgi görüyor.

A+A-

Yozgat’ta son yıllarda büyük ilgi duyulan okçuluk, spor dalı olmanın yanı sıra yeni bir hobi alanı olarak da büyük ilgi görüyor.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, son yıllarda adını sıkça duyuran okçuluk, spor dalı olmanın yanı sıra yeni bir hobi alanı oluşturdu; Yozgat’ta da üç dernek kurularak faaliyetlerine sürdürüyor” dedi.

Yozgat’ta üç derneğin okçuluk üzerine faaliyetler gerçekleştirdiğini açıklayan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu, çok eskiye dayanan bir avcılık yöntemi olarak bilinen,  son yıllarda ise  genç ve orta yaş grupları arasında  sportif bir faaliyet olarak öne çıkan okçuluğun, aynı zamanda bir de hobi alanı oluştuğunu, her geçen gün adını duyurduğu gibi faaliyetlerine genişlediğini söyledi.

 

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel  Müdürlüğü’nün destekleriyle, Bozok Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Derneğince  Yozgat’ta yürütülen  “Geleneksel Ata Sporumuz Okçuluk” adlı projenin çalışmalarını yerinde izleyen İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yurtlu,  Kamu kurum ve kuruluşlarını desteğini de alan okçuluğun STK’lar tarafından da ilgi gördüğüne vurguladı.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Yozgat il merkezinde Bozok ve Üçok adıyla iki dernek,  Şefaatli ilçesinde üç adet okçuluk alanında faaliyet gösteren derneğin kurularak aktif şekilde çalıştıklarını söyledi. Ayrıca, bakanlığın Yozgat’ta iki ayrı derneğin okçuluk faaliyetlerine destek sağladığını belirtti.

Bozok Geleneksel Okçuluk Spor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Yalman da, İl Müdürü Yurtlu’ya, PRODES kapsamında İçişleri Bakanlığınca desteklenen projenin çalışmaları ve uygulama takvimi konusunda bilgi verdi.

 Yalman, bu projenin dört ay süreli olarak yirmi beş kursiyerle sürdürüleceğini vurgulayarak,  ata sporu olan ve yeni bir hobi alanı olmasının yanı sıra boş vakitleri değerlendirmek amaçlı olarak tercih edildiğini söyledi.

Yozgat Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.