Yozgat'ta öğrencilere özel etkinlik

Yozgat'ta öğrencilere özel etkinlik

TEMA Vakfı Yozgat İl Temsilciliği biyoçeşitlilik ve Dünya Çevre Günü nedeniyle öğrencilere yönelik bir dizi etkinlik düzenledi. Vakıf, AVM’de stant açıp, Çamlık Milli Parkı’nda biyoçeşitliliğin önemini anlattı.

A+A-

Novada AVM’de yapılan stant çalışmasında TEMA İl Temsilcisi Abdullah Abdülkadir Karaduman, Merkez İlçe Sorumlusu Ömer Rıza Zararsız, Yozgat TEMA Saha Sorumlusu Alperen Yüce, Bozok Genç TEMA Topluluğu gönüllüleri; Merve Özer, Rümeysa Komidik, Gökçe Çaprak ve Pelin Zorkişçi standa gelenlere bilgiler verdi.

TEMA gönüllüleri Vakfın faaliyet alanları, İl Temsilciliğinin Yozgat’ta yaptıkları çalışmalar ve biyolojik çeşitliliğin önemini anlatarak konu ile ilgili broşür dağıttı.

tema1-001.jpg

‘5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinliğinde Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda yürüttükleri çocukların hem doğayla ilgili deneyimsel tecrübelerini artırmaları hem de doğayla ilgili kavramlar hakkında bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla ‘Ağaç Kardeşliği’ Projesi kapsamında Yozgat Çamlığı Milli Parkı’na giderek sahada uygulamalar yapıldı.

Sakarya İlkokulu öğretmenleri Aslıhan Aslan ile 4-C sınıfı ve Feride Kılıç ile 3-E sınıfı öğrencilerinin katıldığı atölye çalışmasında TEMA İl Temsilcisi Abdullah Abdülkadir Karaduman, Saha Sorumlusu Alperen Yüce, Bozok Genç TEMA Eğitim Gönüllüleri Hatice Kübra Polat ve Fatih Er katıldı. Alperen Yüce liderliğinde yapılan doğa yürüyüşüyle başladı. Çocuklar yürüyüş esnasında doğayla ilgili gözlem yaptı.

Yeniufuk