Yozgat'ta öğrencilere kalem setleri dağıtıldı

Yozgat'ta öğrencilere kalem setleri dağıtıldı

Yozgat’ta Genç Dönüşüm Projesi ile toplanan kalemler öğrencilere ulaştırılıyor. Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından “Genç Dönüşüm” projesi sürdürülüyor.

A+A-

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Sınavlardan toplanan kalem setleri gençlik liderli sayesinde öğrencilere ulaştırılıyor.

Gençlik ve Spor il Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi bünyesinde bulunan gönüllü gençlik liderleri Yozgat’ta geçmiş dönemlerde düzenlenen sınavlardan topladıkları kalemleri öğrencilere ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gençlik Merkezi Müdürlüğü´nde görevli gençlik liderleri ile gönüllüler Gazi Mustafa Kemal İlk ve ortaokulunu ziyaret ederek kendileriyle getirdikleri kalem ve setleri burada öğrencilere hediye etti.
Gençlik ve Spor il Müdür Yardımcısı Ali Sapmaz, Proje kapsamında yapılan hem okul ziyareti hem de öğrencilere verilen kalem setleri hediye dağıtımı ile ilgili bir değerlendirmede bulundu. Sapmaz, geçmiş dönemlere ÖSYM tarafından yapılan tüm sınavlarda öğrencilerin kullandığı kalem, silgi ve açacakları öğrenciler için topladıklarını ve topladıkları bu kalem setlerini de köy okullarını ziyaret ederek, okullarda okuyan öğrencilere hediye ettiklerini söyledi.

Gençlik ve Spor il Müdür Yardımcısı Ali Sapmaz, “Gençlik Merkezi olarak geçtiğimiz yıllarda hayata geçirilen “Genç Dönüşüm” projesi kapsamında, ÖSYM tarafından yapılan sınavlara katılan adaylardan sınav sonrasında ihtiyaç sahibi köy okullarına dağıtılmak üzere Yozgat Bozok Üniversitesi ve merkezdeki okullarımızdan sınav setlerini toplamıştık. Topladığımız bu kalem setleri Gazi Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek, okullarda eğitim öğretim gören kardeşlerimize dağıtıyoruz. Bu tür sosyal faaliyetlerde bulunmaya devam ediyoruz. Sosyal faaliyetlerde bulunarak, köy okullarında okuyan ve maddi durumları iyi olmayan öğrenciler için böyle bir kampanya başlattık Bizlere bu kampanya sürecinde destek verenlere teşekkür ederiz. Gençlik Merkezi olarak bu tür sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerimiz devam edecektir” dedi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.