Yozgat'ta o proje hayata geçti! Haydi anneler okula

Yozgat'ta o proje hayata geçti! Haydi anneler okula

Yozgat’ta okul- veli işbirliğiyle anne çocuk iletişim düzeylerinin artırılması ile annelerin eğitim öğretim sürecinde daha aktif katılımını sağlamak amacıyla anneler okulda projesi başlatıldı.

A+A-

Yozgat’ta okul- veli işbirliğiyle anne çocuk iletişim düzeylerinin artırılması ile annelerin eğitim öğretim sürecinde daha aktif katılımını sağlamak amacıyla ilkokullar, anaokulları ve bünyesinde anasınıfı bulunan diğer okullarda “anneler okulda projesi başlatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yaptığı açıklamada; çocukların kişilik gelişimlerinde annelerin çok önemli bir yer tuttuğunun yadsınamaz bir gerçek olduğunu söyledi.

milli-egitim-2.jpg

Yazıcı, “Çocuk ilk önce ailede temel karakteristik özelliklerini kazanır; okulda ise akranlarıyla olan iletişimi neticesinde gelişimini devam ettirir. Çocuklarımızın gerek akademik gelişim gerek sosyal gelişimlerinin anneleriyle iletişim düzeyleri artıkça olumlu etkilendiği bilinmektedir. Anneler okulda projesi ile anne-çocuk iletişimin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Proje kapsamında; annemle çektiğim fotoğraflar, annemle benim elim, anne-çocuk film günleri, annemle hikaye yazıyorum, annemle kitap okuyorum, annemle kursa gidiyorum, annemle büyüklerimi ziyaret ediyorum, annemle şiir yazıyorum, annemle mektup yazıyorum, annemle yürüyorum faaliyet başlıklarında etkinlikler yapılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yeniufuk

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.