Yozgat'ta mutlu son! Kayıp çocuklar bulundu

Yozgat'ta mutlu son! Kayıp çocuklar bulundu

Ailelerini olduğu kadar Yozgat halkını da ortadan kaybolarak bülyük üzüntüye sevk eden, akıllara kötü ihtimalleri de uzun süre bulunamadıkları için getirmek zorunda kalınan iki kayıp çocuk bugün sabah saat 05.30 sıralarında bulundu.

A+A-

Yozgat Merkez'de ikamet eden 14 yaşındaki Cemile Ceylin Öcal ve 12 yaşındaki Enes Arda Gökgül'ü arama çalışmaları mutlu sonla noktalandı.

Bahçeşehir Mahallesi'nde önceki gün tanışan ve dün saat 17.00'den sonra ortadan kaybolan iki çocuk için polis ve aileleri tam anlamıyla Yozgat'ın altını üstüne getirdi. Görüldükleri yerler, gidebilecekleri bölgeler taranan, hava soğuk olduğu için sığınacakları baraka, park, kamelya gibi yerleri tam anlamıyla didik didik eden polis, sabah saatlerinde Arda'nın telefonunu açması üzerine nerede olduklarını tespit etti.

Bazı görgü tanıklarının 'Üniversite tarafında, Karayolları bölgesinde' gördüklerini söylemeleri üzerine daha önce buradaki bir barakayı arayan, çocukların karanlıktan faydalanarak içeri kaçmaları üzerine göremeyen polis, sabah 05.30 sıralarında yapılan yer tespitinin ardından çocukları daha önce aradığı barakada buldu.

Polis Merkezi'ne götürülen çocukların ve ailelerinin ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmaları bekleniyor. 

İlgili Haberler