Yozgat'ta mobil aşı ekipleri çalışmalarını sürdürüyor

Yozgat'ta mobil aşı ekipleri çalışmalarını sürdürüyor

Yozgat Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada Kovid-19 salgınına karşı Mobil aşı ekiplerinin çalışmalarını sürdüğü belirtildi.

A+A-

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada Kovid-19 salgınına karşı Mobil aşı ekiplerinin çalışmalarını sürdüğü belirtildi.

saglik1.jpg

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Ülkemiz de ilk olarak 13 Ocak ta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya yapılan aşı ile start verilen Covid-19 aşı uygulamasına ülkemizde eş zamanlı olarak başlanmıştır. Bu süreç dahilinde, İlimiz merkez ve tüm ilçelerimiz dahil olmak üzere oluşturulan Mobil Aşı ekiplerimiz Covid -19 aşı uygulamalarına ara vermeden devam ediyor. Mobil ekiplerimiz ev ev, mahalle mahalle, köy köy gidip Covid-19 aşı yaptırmak isteyen, vatandaşlarımıza aşılarını yapıyor. Bugün mobil ekiplerimize eşlik edip, İl merkezine bağlı Aydoğan köyünde aşı süreleri gelen genç yaşlı vatandaşlarımızın Covid-19 aşı uygulamalarında yanlarında bulunduk. Salgının başından itibaren canla başla çalışan sağlık çalışanlarımız Covit-19 aşıları hakkında vatandaşlarımızı bilgilenirken, vatandaşlarımızın özellikle gençlerin, aşının yan etkilerinden ileride oluşabilecek komplikasyonlarından dolayı tereddütleri olduğunu ve bunlarla ilgili gerçekleri anlattıklarını,belittiler. Müdürlüğümüz Covid-19 Mobil Aşı ekiplerimiz bugüne kadar olduğu gibi İlimiz genelinde gönüllülük esasına dayalı olarak aşı yaptırmak isteyen tekbir vatandaşımız kalmayana kadar hız kesmeden, COvid-19 aşı uygulamalarına devam edecektir.” 

saglik2.jpg

Yeni Ufuk